banner851

banner614

YAMAN: “PANEL GAYET VERİMLİ GEÇTİ

Akçakoca Kent Konseyi tarafından, “Akçakoca Mahmuzlar Projesi” konulu panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yalçın Yüksel katılırken, panele yoğun ilgi gösterildi.

Akçakoca 09.01.2022, 18:30 09.01.2022, 16:27
1038
YAMAN: “PANEL GAYET VERİMLİ GEÇTİ

Akçakoca sahillerinde oluşan kıyı erozyonununa karşı yatay mahmuzlar yapılması için hazırlanan projenin ihaleye çıkması, ilçede büyük bir sevinçle karşılanmıştı. Akçakoca Kent Konseyi de “Akçakoca Mahmuzlar Projesi” konulu panel düzenledi.

Akçakoca Belediye Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen panel, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Panele konuşmacı olarak katılan Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yalçın Yüksel, ihalesi yapılan projenin incelenmesi gerektiğini ve üniversiteye ulaştırılması durumunda inceleme yapabileceklerini belirtti. Yüksel ayrıca, yapılacak dalga kıranın Türkiye’de ve dünyada uygulandığını vurguladı.   

Panel ile ilgili açıklamalarda bulunan Akçakoca Kent Konseyi Başkanı Adnan Yaman, “Panel gayet iyi geçti. Birincisi yapılacak çalışmanın Mahmuz değil Dalgakıran olduğunu öğrendik. Zira karaya dik olan dolguya Mahmuz denildiği, deniz içine karaya paralel yapılan dolguya dalgakıran olduğunu öğrenmiş olduk” dedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
Tarkan Gösterişli 2 hafta önce
Bazı dalgakıranların yanlış hesaplama yüzünden kumsalı plajı bir koy u tamamen denizin yemesine sebep olduğunu gördüm. Umarım bu konu dikkate alınmıştır. Yoksa canım plajlarımız yok olabilir.
Tarkan Gösterişli 2 hafta önce
Yapılan konuşmaları ne yazık ki bilmiyoruz. Hocamız muhakkak ki çok önemli konulara temas etmiştir. Ben de bir tecrübemden bahsedeyim
-3
hafif kar yağışlı