banner851

banner614

YANMAZ: “İLÇEMİZ İÇİN BİR AVANTAJ''

banner619

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün, Akçakoca Ceneviz Kalesi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

banner846
Akçakoca 05.09.2019, 13:54 05.09.2019, 16:11
1409
banner844

Akçakoca Ceneviz Kalesi içinde yürüyüş yolları, seyir terası ve çevre düzenleme çalışmalarının yürütülen proje çerçevesinde adım adım ilerlediğine vurgu yapan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, kalenin en kısa sürede hizmete açılması için çalışmaların daha da hızlandırılacağını ifade etti.
 


“İlçemiz için bir avantaj''
 
Batı Karadeniz'in en önemli tarihi eserlerinden olan Ceneviz Kalesi'nin ziyarete açılmasının Akçakoca turizmine önemli katkı sağlayacağına vurgulayan Başkan Yanmaz şu ifadelerde bulundu:
 
“Kale çevresinin temizliği çalışmaları konusunda hassasiyetle yaklaşıyoruz. Kalenin restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete açacağız. Akçakoca'nın böyle bir değere sahip olması ilçemiz için bir avantaj''
 


“Yanmaz, Ceneviz Kalesi Çalışmalarını Yerinde İnceledi”
 
Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş, Belediye Meclis üyesi Şenol Yazgan Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan tarihi Akçakoca Ceneviz Kalesi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.
 
1226 yılında ticaret gemilerinin güvenliğini sağlamak ve yol göstermek amacıyla Cenevizliler tarafından yapılan ve günümüze kadar gelen Ceneviz Kalesi'ndeki restorasyon çalışmaları devam ediyor.


 
Kale içinde yürüyüş yolları, seyir terası ve çevre düzenleme çalışmalarının proje çerçevesinde adım adım ilerlediğine vurgu yapan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, kalenin en kısa sürede hizmete açılması için çalışmaların daha da hızlandırılacağını ifade etti.

Haber: H. DURNA
 

Yorumlar (6)
Alper OKTAY 2 yıl önce
Kale plajlarina giden yola da bir el atsanız..guzel 2 şerit bir asfalt dökün de şık olsun..kocaali ve karasu yol konusunda bize fark attılar
caprica 2 yıl önce
Rumelihisarı bile 4.5 ayda yapıldı. Bu kale kaç senedir kapalı 5 mi 6 mı?
vatandaş 2 yıl önce
kadınlar plajınıda buyutmek adına karma olan yeride ekleseniz okadar muhteşem olur ki..
Mehmet demir 2 yıl önce
Merhaba kolay gelsin benim ricam hizmet hep sahil şeridine yapılmasın başka yerleri görmezden gelmeyin köylerin hali harap ne yol ne hizmet var hizmet yalnız akçakoca merkezi ve tarihi yerleri ile geçiştirilemez.
xx 2 yıl önce
artis gibi gezeceğinize plajlara kabin ve duş yapın burakın bu boş işleri
Hasan şen 2 yıl önce
Bu başkanlara söyleyin ilk önce denizde ölen insanlar için can kurtaran koysunlar bıraksınlar restorasyon işlerini ben oğlumu kaybettim 1 ay oldu can kurtaran olması gereken yerde cankurtaran yok girişte ücret almasını biliyorlar