banner615

banner614

banner701

YARDIMLAŞMA BÖYLE OLUR!

banner619

Akçakoca Barbaros Anadolu Lisesi öğrencileri, 1 hafta boyunca harçlıklarını kumbaraya attı, biriken paralarla gıda kolisi hazırlayıp ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

Akçakoca 29.05.2019, 14:50
693
YARDIMLAŞMA BÖYLE OLUR!
banner785
Akçakoca Barbaros Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, ‘sosyal sorumluluk’ projesi çerçevesinde hayata geçirdikleri örnek uygulamayla gönülleri bir kez daha fethetti.

Öğretmen ve öğrenciler, Ramazan ayı dolayısıyla Akçakoca'da önceden tespitini yaptıkları ihtiyaç sahibi ailelere gıdası kolisi hazırlayıp ulaştırdı. Yardım projesi, öncelikle her sınıfa bir Ramazan Kumbarası bırakılarak başladı. Öğrenciler, bir hafta boyunca bu kumbaraya harçlıklarını gönüllü olarak attı.Bir hafta sonunda kumbarada toplanan paralarla Akçakoca’da bulunan marketleri gezen öğrenciler, aileler için en gerekli olan yiyecekleri en uygun fiyatlarla satın aldı. Öğrenciler daha sonra toplu olarak satın aldıkları gıdaları kolilere ayırdı.Muhtarlarla işbirliği yapılarak mahallelerde bulunan ihtiyaçlı aileleri belirleyen Barbaros öğrencileri, bu gıda kolilerini tek tek evlerin kapılarına giderek ailelere teslim etti. Benzer uygulamayı geçtiğimiz yıllarda da hayata geçiren Barbaros Anadolu Lisesi öğrencileri, bu sorumlu davranışlarıyla diğer eğitim kurumlarımıza da örnek oluyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (1)
messi 2 yıl önce
tebrik ederim bu güzel hislere sahip kardeşlerimi .
inşAllah bu yardimlar büyüklere örnek olur ve büyüyürek devam eder.
sadece ramazan ayında değil sürekli yardıma muhtaç insanlar çevremizde.
saygılar bu örnek GENÇ ARKADAŞLARIMIZA
16°
açık