banner851

banner614

YAZ SEZONUNA KADAR BİTİRİLECEK

banner619

Akçakoca Belediyesi İtfaiye personeline Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Türkiye Su Sporları Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Özgür Dinç tarafından su altında dalış eğitimi verildi.

banner846
Akçakoca 17.12.2020, 17:40
969
YAZ SEZONUNA KADAR BİTİRİLECEK
banner844

Akçakoca Belediyesinde Su Altı Arama Kurtarma için kurulan 10 kişilik ekibe pratik ve akademik bilgiler için meclis salonunda eğitim verildi.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, yaptığı açıklamada, denizcilikle ilgili yenilikçi adımlar attıklarını söyledi.

Yanmaz, belediye bünyesinde dalgıçlık biriminin olmamasından dolayı bir ekip kurma kararı aldıklarını ifade ederek, "İlçemizde denizle ilgili olan faaliyetlerin yapılması konusunda birçok yenilikçi adımlar atma kararı aldık. Dalgıçlık biriminin eksik olması nedeni ile böyle bir ekip kurma kararı aldık. Bunun ilk adımlarından olan dalgıçlık eğitimini vermeye başladık.

Düzce Belediyesi personeli aynı zamanda Türkiye Su Sporları Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Özgür Dinç eşliğinde su altı arama kurtarma eğitimlerini almaya başladık. Öte yandan dalgıçlık eğitimi almak isteyen vatandaşlarımızın kayıtlarını yaparak dalgıçlık eğitimi vermeye başlayacağız. Dalgıçlık eğitimini aynı zamanda meslek haline getirerek su altı kaynak eğitimleri vererek gelecek nesillere iş olanağı sağlamayı planlıyoruz." ifadesini kullandı.

Eğitimin yaz sezonunun sonuna kadar bitirilmesi amaçlanıyor.

Yorumlar (2)
Musa 7 ay önce
Susuz dalgıçlık eğitimi verilir
İbrahim çalmak 7 ay önce
Ücreti var mı kaç gün sürüyor eğitim
21°
parçalı bulutlu