banner851

banner614

YAZIK ÇOK YAZIK!

AK Parti'den ihraç edilen Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz da sahil şeridini tahrip etme modasına uydu. Akçakoca'nın sahil şeridi Ayazlı Mahallesi kesiminde özel tapulu arazisi olan eski vekil Korkmaz'ın yaptığı inşaat, son günlerde Akçakoca'da çok tepki çeken sahillerin yağmalanmasına son örnek oldu. Bu duruma tepki gösteren CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, yetkilileri göreve davet etti.

banner619
Akçakoca 16.05.2021, 20:48 18.05.2021, 15:21
4172

Sivri dili nedeniyle AK Parti ile yolları ayrılan Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın Ayazlı Mahallesi'ne bağlı Dumlupınar Caddesi'ndeki Ümran Boru Fabrikası'nın arka kısmında bulunan özel tapulu arazisinin denize bakan kısmına şantiye çalışması yapması sonucu kumsalların tahrip olduğu ortaya çıktı. Bölgeye giderek sahilin halini videoya kaydeden CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, bir süre önce Akçakoca Belediyesi'nin gerekli resmi yaptırımları uygulayarak inşaatını durdurduğu şantiyede çalışmaların devam etmesini eleştirdi. Vekil Korkmaz'ın kuralları hiçe saydığını vurgulayan Abanoz, Akçakoca Belediyesi'nin önceki kaçak yapıların aksine bu kez gereken yasal prosedürü zamanında uyguladığına işaret etti. Belediye imar ve zabıta ekiplerinin yerinde incelemesi sırasında kıyı kenar çizgisinin 100 metre gerisine yapılması gereken inşaatın bu sınıra uygun olmadığı tespit edilirken, yine Akçakoca Belediyesi'nin yaptığı yollardan sökülen baskı betonların ve hafriyat malzemelerinin sahilde dolgu malzemesi olarak kullanıldığı belirlendi.

Sahili kural tanımaz bir şekilde tahrip eden Korkmaz'ın bu tavrı, son günlerde Akçakoca kamuoyunu meşgul eden sahil şeridi istilasına yeni bir halka daha ekledi.

Öte yandan konuya ilişkin açıklama yapan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, mülk sahibi eski Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın yetkililere yaptığı "Buraya istinat duvarı yapacağım." savunmasının inandırıcı olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı: "Buraya ne yapacağı belli değil. Sonuçta buradaki kumsalda Akçakocalı ve dışarıdan ilçemize gelen misafirlerimiz denize girecek. Fakat şimdi baktığımızda buradaki kumsalın yok olduğunu görmekteyiz.

Bizim amacımız Akçakoca halkını bilgilendirmek olup yetkilileri göreve davet etmektir. Bu bağlamda yasal olarak yapılan bir durum varsa bu durumun kamuoyu ile paylaşılması ve hafriyat çalışmalarına devam edilmesi, olası aksi bir durum var ise de bu doğa katliamının ve kumsallarımızın tahrip edilmesinin bir an önce önüne geçilmesini istiyoruz."

Yorumlar (21)
hanzade 4 ay önce
Vatan ,millet,islam,kul hakkı diyen milletvekilinin yaptığına bak...aboooo
şirkci 4 ay önce
bu ibo şirk içinde..Allahın sevmediğini kul neylesin.
levent 4 ay önce
çok yanlış günahtır ıinanın hesap obur dünyaya gider ödenemez
Ön görüşlü 4 ay önce
...
Ön görüşlü 4 ay önce
Burada böyle atıp tutanlar yarın öbürgün buraya yapilan cafe tesis herneyse cok guzel olmus diyerek cay icmeye sabah kahvalti etmeye aksam keyif catmaya gideceklerdir eminim.
Murat 4 ay önce
Dâvâ adamı Mü(c)(t)ayit İbrahim Korkmaz(!)
Düzceli 4 ay önce
İbrahim Korkmaz vekilliğinde ne yapmışım düzceye boş boş
Usta 4 ay önce
Sahillere dokunmamak ve zarar vermemek gerekir. Denizden en az 100 metre koruma alanı olan yerlere hiçbir inşaat izni verilmemeli. Yapanlar hakkında da yasal işlem yapılmalı. Sayın Valimiz gereğini yapacaktır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın