banner851

banner614

YİNE İŞ BAŞINDALAR!

banner619

Akçakoca'da belediye başkanı ve yardımcılarının adını kullanarak esnaftan para istendiği yönünde gelen şikayetler üzerine bir duyuru yayımlayan Akçakoca Belediyesi, bu tür aramalara itibar edilmemesi yönünde halkı uyardı.

banner846
Akçakoca 11.07.2019, 11:22
4215
YİNE İŞ BAŞINDALAR!
banner844

Telefonla aradıkları vatandaşları ağlarına düşürmeye çalışan dolandırıcılar, yine iş başında! Bu kez Akçakoca esnafını gözüne kestiren, şahıslar, yerel yöneticilerin adını kullanarak para koparmaya çalışıyor. Gelen şikayetler üzerine hemen harekete geçip olayı araştıran Akçakoca Belediyesi, vakit kaybetmeden bir uyarı mesajı yayımladı.

İlçe halkının tuzağa düşmemesi için yapılan duyuruda şunlar kaydedildi:

"İlçede bulunan esnaflar kimliği belirsiz kişiler tarafından telefonla aranıp, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın ve Başkan Yardımcıları Yüksel Yılmaz ile Hakan Öztaş adına para istenip, belirttikleri hesap numarasına para yatırılması ifade edildiği bilgisine ulaşılmıştır. Bu türlü duyum ve hadiselere karşı esnaf ve vatandaşların uyanık olmaları ve ilgili yerlere başvurmaları gerekmektedir. Bu türlü olaylara karışanlara karşı, yasal işlem yapılacağı da ayrıca belirtilir."

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu