banner851

banner955

YÜKSEL: YOĞUN İLGİ VAR

Düzce'nin deniz açılan penceresi Akçakoca, yaklaşık 38 kilometrelik sahil şeridi, 3 mavi bayraklı plajı ve doğasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Akçakoca 27.08.2022, 09:30 27.08.2022, 14:49
2239

Düzce'nin turizm ilçesi Akçakoca, ziyaretçilerine deniz ve doğayla iç içe tatil imkanı sunuyor.

Yaklaşık 38 kilometrelik sahil şeridi, 3 mavi bayraklı plajı ve doğasıyla ilgi çeken Akçakoca'nın 25 bin olan nüfusu, hafta sonları 150 bine çıkıyor.

İlçeye gelenler, denize girme ve güneşlenmenin yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret ediyor.

Akçakoca Belediyesi tarafından geçen yıllarda ilçeye getirilen "Pusula Katamaran" adlı 400 kişilik tekneyle gezi yapma imkanı da bulunan ziyaretçiler, keyifli vakit geçiriyor.

"İlçemize yoğun ilgi var"

Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, yaptığı açıklamada, ilçenin Ankara ve İstanbul gibi iki metropol kent arasında bulunduğunu söyledi.

İlçeye yoğun bir turist akışı olduğunu belirten Yılmaz, "Batı Karadeniz'in incisi diye tabir edilen ilçemizi özellikle hafta sonları günübirlik misafirlerimiz tercih edebilir." dedi.

Tekneyle gezilerin devam ettiğini aktaran Yılmaz, "Misafirlerimiz gezilere katılarak, mavisi ve yeşiliyle muhteşem bir gün geçirebilir. Mavi bayraklı plajlarımızda jetskilerle cankurtaranlarımız herhangi bir olumsuzluğa karşı sürekli devriye halinde. Ayrıca kum temizleme aracımızla plajlarımızın sürekli temizliğini yaparak vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz." diye konuştu. (Öncü Haber/AA)

Yorumlar (2)
bir gezgin 1 ay önce
hepsi cumartesi gunu olmak uzere 4 kez gemiye binmek istedim, saat 14 seferine, hepsinde de yeterli sayi 50 ye ulasilamadigi icin gemi kalkmadi, isim almiyorlardi, liste yapmiyorlardi, saat 13.50 gibi sayi yetersiz tur yok diyorlardi
Düzceli 1 ay önce
yaz mevsiminde 100 gün girilebiliyorsa 90 günü dalgalı oluyor kalan 10 günde denize zaten rastlamam zor 1 adım atıyorsun boğulacak gibi oluyosun akçakoca denizi belki en kötü deniz
21
açık