banner851

banner614

19.08.2021, 17:24 1140

ALARM AŞI OLMAYANLAR YÜZÜNDEN ÇALMAYA BAŞLADI

Düzce, bir süre COVİD-19 bulaşıcı hastalığında oldukça iyi sonuçlar aldı ve tehlike çemberinden çıkarak, ülke genelinde tedbirler ve sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralları sayesinde başarılı iller sıralamasında ilkler arasında yer aldı. Ancak, aşı uygulaması gayet düzenli giden ilimizde son günlerde yine COVİD-19 vaka sayısı patlayarak, hızla artış göstermeye başladı. Gencecik bir delikanlı dâhil birçok kişinin tedaviye alındığından da haberimiz var. Bakın işyerleriniz açıldı. Aylardır ekmeğinizi kazanıyorsunuz. Ancak size son günlerdeki pandemi  tehlikesinin yeniden hortladığını bildirerek; buradan başta, esnaf ve sanatkarlara sesleniyoruz: Personelinize aşı olma mecburiyeti getirin. Bakın, bu günlerde lokanta, restoran, kafeterya, pastane, alo paket servis, çay bahçeleri ve kahvehane ve çay ocaklarının sahip çalışanları, COVİD-19 ile ilgili ciddi boyutlarda, tehlike çanları çalmaya başladı.

ESNAFIMIZ VE SANATKÂRIMIZ, DİKKATLİ OLUN, AŞIYI İHMAL ETMEYİN!

Esnaf ve sanatkârımıza sesleniyoruz. Yanlış anlamayın. Bu tehlike sizden kaynaklanıyor da demiyoruz. Ancak, insanlarla en çok sizin işyerlerinizin, personeliniz yakın temas durumunda. O yüzden size seslenmekte fayda var. Aşı olun,  çalışanınızı mecbur edin. Başka çare yok.  Market ve manavlar, mağazalar, tamir işleri yapanlar, servis taşıyıcıları, size de mesaj veriyoruz: Personelinizi, çalışanınızı ve kendinizi aşılattırın.   Bizi uyaran olmadı demeyin. Düzce’de kırmızı alarm Covit19 için ötmeye başladı.  Kapanma, kısıtlama gelirse feryat- figan para etmez. İşyeri sahipleri, personeliniz, garson, ocakçı, servisçi, dolmuşçu, taksici herkes işsiz kalacak. Aşıyı ihmal etmeyin!

AŞI YAPTIRMAYANI ÇALIŞTIRMAYIN!

Bakın, bu hastalık bir kişiye bulaştığında kesinlikle çevrenize, ailenize, müşterinize bulaşınca, sayı artacak, artıkça kapanma ve kısıtlama gündeme gelecek. Siz siz olun aşıyı ihmal etmeyin, ettirmeyin.

Bu işin çıkış yolu, kurtuluş yolu, tek çare aşı olmak. Bu işin sonunda yoğun bakımda günlerce hastanelerde, entübe durumda yatmak var. Ölümle burun, buruna doktorlardan çare aramak var.

Üçüncü aşı ile ilgili ilimizde hiç sorun yok. İsteyen aşısını rahatlıkla olabiliyor. Valimiz Sayın Cevdet Atay, Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü, ve diğer Belediye Başkanlarımız, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin Yılmaz ve fedakar tüm sağlık personeli,  bu konuda her türlü çalışmayı yapmaktadır.  Sizlerde, bizler de,  bu duyarlı çalışma karşısında gerekeni yapmalıyız. Aşı korur. Boş vermeyin, aşı olun!

AŞI, ÖLDÜRMEZ, YAŞATIR!

Üçüncü aşıyı, ya Çin aşısını, ya da Alman aşısını mutlaka olun.  Bu hastalık yaşlı, genç, erkek, kadın, zengin, fakir, hiç kimseyi ayırmıyor. Yakaladığını deviriyor. Bu günlerde yine tehlike sinyalleri gelmeye başladı. Aşı, öldürmez, korur. Her türlü hastalığın çaresi aşı. Kesin sonuç; aşı.

Pandeminin en yoğun olduğu dönemde hastalık düzeyi tehlikeli boyutları yüksek olunca, işyerlerimiz kapandı,  esnafımız, sanatkarımız ve dolayısıyla çalışanımız çok çok mağdur yaşadı. Günlerce, kapatma ve kısıtlama tedbirlerinin kalkması için karar bekledik. Nihayet Devletimiz, aşılamaya daha da önem vererek, serbestliğe izin verdi. Bütün esnafımız, sanatkârımız, çalışanımız bu işe çok sevindik.

Ülkemizde yaş aralığına göre ayarlardır, aşılama yapılıyor. Aşı imkânı artık sınırsız. Üçüncü aşı da birçok noktada ve sağlık birimlerinde 3. Aşı kolaylıkla yapılıyor. Bunca imkân varken, halen bu illet hastalığa karşı tek çare olan aşıyı yaptırmayanlar var. Ya da, üçüncü doz aşıyı yaptırmayan, sözde kahramanlar, vurdumduymazlar var. 

Şimdi sorarım; bu aşı işini umursamayanlara? Geçtiğimiz yıllarda kaç komşunuzu, akrabanız ve de arkadaşınızı bu illet hastalıktan toprağa verdiniz?  Peki, öyle zaman geldi, tedbirler sıklaşınca birçok sevdiğimiz insanın cenazesinde bile gidemedik değil mi? Kaç gün işyeriniz kapandı, işe gidemez oldunuz? Ya da kaç gün sokağa çıkamaz oldunuz? Hiç bunları aklınıza getirmediniz mi? Serbestliği görünce umursamaz, aşı olmasak bir şey olmaz demeyin.

Şimdi buradan tekrar kısıtlama ve kapanma tedbirleri gündeme gelirse bu sıkıntıya hepimiz düşeceğimizi bir kez daha hatırlatıp, sağlıklı günler dilerim.

Yorumlar (10)
X 1 ay önce
Tam tersi olmasın o aşı oldukça vakka patlaması var
Aşı olmayan vadantaş 1 ay önce
Soruyorum size aşının faydası varsa eğer vakalar neden artıyor insanları kandırmayı bırakın artık aşının faydası yok zararından başka bi oyun içindeyiz Allah sonumuzu hayırlara çıkartsın
Engin 1 ay önce
Bu bunak arkadaş aşı çalışmalarında bulundu heralde..vakalara bak aşılamaya bak anlarsın dede..zeka probleminiz var çok ney
Düzceli.. 1 ay önce
Sürecin başından beri defalarca verdiği rakamlar, demeçler yalanlanan bir bakana güvenmemekte insanlar haklı.. İktirara göbekten bağlı olmayan bağımsız bilim adamları konuşsun, onlar bilim kurulu oluştursun..
İbrahim 1 ay önce
Kendisini aşıyı yapan kişi galiba nereden biliyorsun aşı hayat kurtardıgın da aşıdan ölenler de var herkesin özgür iradesi var kimse kimseyi zorlan bir şey yaptıramazsınız madem çok biliyorsunuz aşı olun diye 2 yıl sonra ne olacağını nerden bileyim niye bize imza attırıyorsunuz bana bir şey olduğun da bunun sorumlusunu devlet den beklerim..
Düzceli.. 1 ay önce
Dünyanın ikinci ayda kulanımını terkettiği ilacı, bir yıl boyunca överek kulandıran ve konusunda tüccar, atanmış bakan bu işi yürütemedi.
Esnaf 1 ay önce
Senin branşın ney???!
Vatandaş 1 ay önce
İşin aslı Aşı mikrobu yok etmiyor sadece bünyenin güçlenmesini ve hastalığın hafif bir şekilde atlatılmasını sağlıyor.
X 1 ay önce
Dediğiniz gibiyse etrafa bulaştırma da oluyor demekki aşililarinda test olması lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın