Düzce’de, ev sahiplerinin kira fiyatlarına fahiş zam yapmaları, kiracıları zor durumda bırakıyor. Cedidiye Mahallesi 374. Sokakta bulunan Kılıçlar Apartmanının sahibi Kılıçlar Yumurta Firması Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç, kira fiyatlarını bin 500 TL’den 4 bin TL’ye çıkartma kararı aldı. Kira artışını apartman sakinlerine tebliğ eden Kılıç olumsuz yanıt alınca, binanın giriş kapısını zil tesisatı ve güvenlik kameralarını söktü.

Bina sahibinin bu uygulamasına tepki gösteren apartman sakinleri, yetkilileri göreve davet etti.

Seslerini duyurmak için ilgili şikâyetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına yapan bina sakinleri, “Apartman sahibi, kira ücretlerine çok yüksek zam yapmak istiyor. Biz bunu kabul etmediğimiz için bina sahibi bize baskı uygulamaya çalışıyor. Apartmanın zil tesisatını ve güvenlik kameralarını söktü. Bir kiracı, yapılan baskılar nedeniyle evini boşaltmak zorunda kaldı. Biz şu anda kira bedeli olarak bin 500 TL ödüyoruz, bina sahibi kiraları 4 bin TL’ye çıkartmak istiyor. Bizim apartmanda 10 aile yaşıyor ve hiç birimiz bunu kabul etmiyoruz” dedi.

Binanın kapısını, zil ve güvenlik tesisatını tadilat için mi yoksa zamma sıcak bakmayan kiracılara baskı yapmak için mi söktü?

Öncü Haber Merkezi’nin telefonla ulaştığı apartmanın sahibi Kılıçlar Yumurta Firması Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç, fahiş kira artışı ile ilgili, “Kira fiyatlarını bin 500 TL’den 3 bin TL’ye çıkartmak istedik. Apartmanın giriş kapısı, zil tesisatı ve güvenlik kameralarını ise, çocuklarımı evlendireceğim için binada tadilat yapmak istedim, o yüzden söktüm” diyerek çelişkili açıklamalarda bulundu.