banner851

banner614

15 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor!

banner619

Sakarya'da anne ve iki çocuğu ile infaz koruma memurunun da aralarında bulunduğu 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazaya neden olduğu ileri sürülen TIR şoförü hakkında 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

banner846
Asayiş 21.01.2011, 09:31
189
15 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor!
banner844

D-100 Karayolu Çaykışla kavşağında, 8 Aralık'ta Nazmi Kurt'un kullandığı 51 AS 425 plakalı TIR'ın dorsesine çarpan otomobilde sürücü İshak Erdoğan (67) ile aynı araçta bulunan Müslimet Çiftçi (52), kızları Rüveyda (16) ve Ecren Hulde (7) ile infaz koruma memuru Mehmet Kenan Altundal (36)'ın ölümüyle sonuçlanan kazanın iddianamesi tamamlandı. İddianamede, trafik kazası tespit tutanağı ve bilirkişi raporuna göre, TIR şoförü Kurt'un Karayolları Trafik Kanunu'nda yer alan 'kavşaklarda geçiş önceliğine uymamak' kuralını ihlal ettiğinden dolayı kazada asli kusurlu olduğu belirtildi. Kazada ölen otomobil sürücüsü Erdoğan'ın ise tali kusurlu olduğu kaydedilen iddianamede, her ne kadar bilirkişi tarafından Karayolları'na da tali kusur verilmiş ise de Karayolları'nın ceza sorumluluğunun bulunmadığı, sorumluluğun hukuk davasına konu olabileceği belirtildi.

İddianameyi hazırlayan savcı, TIR şoförü Kurt'un taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. Sakarya 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen davanın duruşması önümüzdeki günlerde başlanacak.

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)