banner851

banner614

3 Ev ile 3 Ahır Kül Oldu

banner619

Yığılca ilçesine bağlı Geriş köyünde dün gece saat 21.00 sıralarında çıkan yangında 3 ev ile 3 ahır tamamen yanarken 8 büyükbaş hayvan da telef oldu, 16 kişi evsiz kaldı.

banner846
Asayiş 24.11.2010, 09:26
233
3 Ev ile 3 Ahır Kül Oldu
banner844

Yığılca ilçesine bağlı Geriş köyünde dün gece saat 21.00 sıralarında çıkan yangında 3 ev ile 3 ahır tamamen yanarken 8 büyükbaş hayvan da telef oldu, 16 kişi evsiz kaldı. Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Geriş köyündeki bir evde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Çevredeki 2 ev ile 3 ahıra da sıçrayan alevler bir süre sonra bölgedeki ormanlık alana sıçradı. Yangında alevler içinde kalan 3 ev ile 3 ahır tamamen yanarken, ahırlarda bulunan 8 büyükbaş hayvan da telef oldu. Olay sonrası Düzce merkez ve Yığılca ilçelerinden bölgeye gönderilen çok sayıda itfaiye ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ormanlık alandaki yangını kontrol altına almak için çalışma başlattı.

23134

Olay yerine gelen Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin Şahin, İlçede bir gece de üç ayrı yangın çıktığını belirterek Gökçeağaç Köyü’nün Güney kesiminde başlayan ve Bolu sınırlarına kadar uzanan Orman yangınına ise henüz müdehale edilemediğini söyledi. Şahin, ilk yangının 16.00 sıralarında Çamlı Köyü’nde başladığını ve ekiplerin gayretli çalışmaları ile kontrol altına alınarak söndürüldüğünü ve hemen akabinde Geriş Köyü’nden gelen ihbar üzerine ekiplerin bu bölgeye sevk edildiğini söyledi. Can kaybı yaşanmamasının tek teselli olduğunu belirten başkan Şahin, üç ayrı evde yaşayan toplam 16 kişinin evsiz kaldığını, 10 dönümlük ormanlık alanın yandığını ve Kızılay ile irtibata geçerek evsiz kalan ailelere yardım edilmesini sağlayacaklarını söyledi. Şahin, Gökçeağaç Köyü’nün Güney kesiminde ormanlık alanda başlayan ve rüzgarın da şiddetiyle etkisini sürdüren üçüncü yangına ise henüz müdehale edemediklerini belirterek ilgili birimlerin uyarıldığını söyledi. Çıkan yangında Mustafa Gümüş, Davut Gümüş ve Sefer Karadere’ye ait evler tamamen kullanılamaz hale geldi. Söndürme çalışmalarına çok sayıda vatandaşın da destek verdiği yangında evini kaybeden Mustafa Gümüş, yanan evlerden biri abimin diğeri de kız kardeşimin eviydi, biz yangın başladığında ormandaydık, nasıl çıktığını bilmiyoruz dedi. Düzce Valisi Vasip Şahin yangının çıktığı bölgelere giderek incelemelerde bulundu.

23137

23138

23139

Haber; Ü. ÇETİN

Yorumlar (0)