banner851

banner955

5 askerimiz daha şehit oldu.

Hakkari'nin Kavaklı bölgesinde teröristlerin açtığı ateş sonucunda 5 askerimiz şehit düştü. Olayla ilgili ekiplerin başlattığı operasyonlar devam ediyor.

Asayiş 16.10.2008, 15:14
190
5 askerimiz daha şehit oldu.

 Hakkari ili Kavaklı bölgesinde 15 Ekim 2008 tarihinde yapılan operasyonda görev alan bir komando bölüğünün, teröristlerin muhtemel bulunabileceği yerlere saat: 20.30 civarında manevra yaparken bir patlama oldu ve bunun üzerine teröristlerin açtığı ateş sonucu 4 güvenlik görevlisi şehit oldu. Teröristler, açılan karşı ateş sonucunda olay yerinden kaçtı.

Teröristlerin muhtemel kaçış istikametlerini kesmek maksadıyla, helikopterlerle bölgeye gece birlik sevk edildi. Bir helikopterin inişi esnasında meydana gelen teknik arıza sonucu, helikopter kırıma uğradı. Bu olayda ağır yaralanan bir güvenlik görevlisi Şırnak Asker Hastanesinde şehit oldu ve aralarında Tugay Komutanının da bulunduğu 15 personel hafif şekilde yaralandı. Bölgede operasyonlara devam edildiği bildirildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki çatışmada şehit düşen 5 askerin kimlikleri ise şöyle:

Uzman Onbaşı Ferhat Erdin, İzmirli Ferdi Sefa Kılıç, Diyarbakır'lı Jandarma Komando Er Ümit Çiftçi, Bitlisli Piyade Onbaşı Orhan Marhan ve Muşlu Hasan İrkoş...

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu