banner851

banner614

50 DÖNÜMLÜK ALAN YANDI

banner619

Esençam Köyü, Hecinler Mevkiinde ormanlık alanda çıkan yangın hızla büyüdü. Yangına havadan ve karadan müdahale edildi. 50 dönümlük bir alana yayılan yangını söndürmek için ekipler seferberlik ilan etti.

banner846
Asayiş 02.09.2015, 16:23
8976
50 DÖNÜMLÜK ALAN YANDI
banner844
Yangın, merkeze bağlı Esençam Köyü Hecinler mevkiinde bulunan ormanlık alanda 11.30 sıralarında iddiaya göre bölgeden geçen yüksek gerilim hattından dolayı çıktı. Yangın, rüzgarın da etkisiyle 50 dönümlük bir alan üzerine yayıldı.

Merkeze bağlı Hasanlar Köyü’ne doğru genişleyen yangında karadan söndürme çalışmaları yetersiz kalınca devreye helikopter girdi.  İstanbul’dan gelen İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne ait 1 helikopter havadan yangına müdahale etti.

Yangın söndürme çalışmalarında 4 arazöz, Düzce Orman İşletme Müdürlüğü ile Düzce Belediyesi İtfaiyesine bağlı 2 adet itfaiye aracı ve iş makinaları yer aldı. Çalışmalara 70-80 kişiden oluşan vatandaş grubu destek verdi. Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilal Güvenir de bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Yaklaşık 6 saat süren yangın havadan yapılan müdahaleler ile kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Yorumlar (25)
dzc81 6 yıl önce
50 yaşındayım oralarıda çok iyi bilirim bu zamana kadar orada hiç yangın çıkmamıştı ??????? anlayana..
Emirhan co 6 yıl önce
Oralari kim yaktiysa bedeli alinsin
Sakin amerikali 6 yıl önce
Bn kurtlerden supeleniyorum onlar gitck leri zaman yandi kac bin hayvan yandi akil edebiliyomusunuz
? 6 yıl önce
nekadar da asalakça yorumlar yapıyorsunuz gülüyorum sadece, zeka seviyeniz belli oldu bu arada...işçi,hakkı,köylü,bedirhan,xxx,ali,hasanlar sakini,ender,nokta,ali,olay asit,v.aydın,kartal,ferhat sizler bence bir zeka testi yaptırın; akıl fukaraları
işçi 6 yıl önce
24 saatten beri burdayım yanındayım köylü falan yok düzce orman işletme Müd canla başla calismaya devam ediyor
Hakkı 6 yıl önce
milletvekili eline hortumu almış söndürüyordu iyiki bölgeye geldi.
emekli 6 yıl önce
köylu orman korumuyo acın satın baklım nerde nefes alacaksınız ALLAH islah etsin
köylü 6 yıl önce
Yangın ihmallikten bu kadar büyüdü itfaiye ler müdahale edemeyince hemen helikopter gelmedi kaç saat sonra geldi eğer erken müdahale etseydi helikopter yangın bu kadar büyümeyecekti
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı