banner851

banner614

ACEMİ KASAPLAR İŞ BAŞINDA!

banner619

Kurban Bayramı'nda hastaneler yine acemi kasaplarla doldu. Kesim sırasında vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan vatandaşlar hastanelere akın etti.

banner846
Asayiş 24.09.2015, 11:57
4990
ACEMİ KASAPLAR İŞ BAŞINDA!
banner844
Bayram namazının ardından Düzce’de kurban kesim telaşı başladı. Vatandaşlar, kurbanlık hayvan pazarlarından önceden satın aldıkları hayvanları alarak kamyonetlere yükledi. Daha sonra da kimi büyükbaş kimi küçükbaş hayvan ile kurban kesim alanlarına akın etti. Kesim alanlarında ise dua ve tekbirlerle dini vecibe yerine getirildi.

Her Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda da kurbanlık hayvanlarını kendileri kesmek isteyen vatandaşlar, zaman zaman kazaların yaşanmasına neden oldu. Kimileri kurban keserken ellerinden, kollarından, bacaklarından ve vücutlarının çeşitli yerlerinden satır ve bıçaklarla kendilerini keserken kimileri ise kurbanlık hayvanın boynuz darbeleri ve sürüklemesi sonucu çeşitli yerlerinden yaralandılar.


Kanlar içinde kalan acemi kasaplar 112 Acil Servis ekipleri tarafından ambulanslarla veya kendi imkanlarıyla hastanelere kaldırıldılar. Uzmanlar, bayramın diğer günlerinde kurban kesecek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Yorumlar (4)
Halk 6 yıl önce
Herkese iyi bayramlar arkadaşlar, geçmiş olsun ancak böyle kazalar her yıl yaşandığına göre bir yerlerde hata yaptığımız belli, daha dikkatli davranmamız gerekiyor ve bilmiyorsak bence bıçağı elimize almayalım
Yakup 6 yıl önce
Herkes işini yapacak geçmiş olsun arkadaşlar
muhtar 6 yıl önce
onune gelen para icin kasaplık yaparsa boyle olur herkez işiniyapsın
klasik 6 yıl önce
Bayramda şeker ikramı gibi kasap kazaları da bir adet oldu ☺
14°
az bulutlu