banner851

banner614

Bakıma Muhtaç özürlü için Asgari Ücret!

banner619

Düzce Valiliği evde bakıma muhtaç özürlülere bakım hizmeti veren yakınlarına maaş ödenmesi ile ilgili rakamları açıkladı.

banner846
Asayiş 03.08.2008, 16:53
197
Bakıma Muhtaç özürlü için Asgari Ücret!
banner844

Geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren Evde Bakıma Muhtaç Özürlülerin tespiti ve Bakım Hizmeti Esaslarının belirlenmesine ilişkin Yönetmelik kapsamında Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü kanalıyla bakım hizmeti veren özürlü yakınlarından 938 kişiye maaş bağlandığı kaydedildi.

Düzce Valiliği'nden yapılan bir açıklama ile, yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden bu yana 1395 özürlü müracaatının yapıldığı, bunlardan 1079 adedinin değerlendirildiği belirtildi. Değerlendirmeye alınan başvurulardan 938 müracaatçının evde bakım talebi uygun bulunarak maaş ödenmeye başlandığı dile getirilen açıklamada, ödemelerin Ziraat Bankası kanalıyla gerçekleştirildiği ifade edildi.

Valiliğin açıklamasında, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne yapılan müracaatların incelenmeye devam edildiği, incelemelerin en kısa zamanda karara bağlanarak ilgili kişilerin asgari ücret tutarında maaş almaya başlayacağı da belirtildi.

Yorumlar (0)
22°
hafif yağmur