banner851

banner614

Bayramda emniyet ekiplerinin çalışmaları kazaları azalttı.

banner619

Ramazan Bayramı'nın ardından bayramda olan kazalar yine can yaktı. Fakat bu yıl yeni uygulamaya konulan trafik uygulamaları sayesinde kaza sayısında önemli ölçüde düşüş gözlendi.

banner846
Asayiş 23.09.2009, 18:09
121
Bayramda emniyet ekiplerinin çalışmaları kazaları azalttı.
banner844

Ramazan Bayramı'nda meydana gelen kazalarda geçtiğimiz yıllara göre düşüş yaşandığı gözlenirken bunun sebebinin Düzce genelinde emniyet ekiplerinin 51 bin aracı durdurarak araç sürücülerine uyarılarda bulunmasının etkili olduğu öğrenildi.

Türkiye genelinde emniyet ekiplerinin uygulamaya koyduğu 2009 yılı trafik güvenliğinde yeni açılımlar, hedefler ve çözüm projeleri kapsamında Düzce Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri yaptıkları denetlemelerde Düzce genelinde 51 bin sürücüye yüz yüze uyarıda bulunarak kazaların önüne geçmeye çalıştı. Bu uygulamalar sayesinde geçtiğimiz yıllara büyük düşüş yaşanan trafik kazalarında en çok kaza yapılan yol 10'u maddi hasarlı, 6'sı yaralamalı olmak üzere TEM otoyolunda meydana geldi. Meydana elen bu kazalarda 23 kişi yaralanırken olay yerinde hayatını kaybeden kimse olmazken bir vatandaş hastanede yaşamını yitirdi.. Bunun dışında kazaların yoğun olarak yaşandığı yollar Bölge Trafik Ekiplerinin denetimindeki yollarda 4'ü maddi hasarlı 2'si yaralamalı olarak kayıtlara geçti. Bu kazalarda ise 4 kişi yaralandı. Ardından Düzce Merkezde 2'si maddi hasarlı 2'si yaralamalı olarak kayıtlara geçen kazalarda 4 kişi yaralandı. İlçelere bakıldığında ise sadece Akçakoca ilçesinde 1 maddi hasarlı 2 yaralamalı trafik kazası meydana gelirken bu kazalarda 3 kişi yaralandı. Genel olarak bakıldığında bayram boyunca toplam 29 kaza meydana gelirken bu kazalarda 36 kişi yaralandı. Kazalarda hasar tespitlerin ardından toplam 163 bin 750 TL hasar olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
18°
açık