banner851

banner614

BEBEĞİNİ ÇÖPE ATIP KAÇTI

banner619

Zonguldak'ta ögrenim gören üniversite öğrencisi kız tuvalette doğum yaptı ve bebeğini çöpe atıp kaçtı. Kaynaşlı Jandarması tarafından gözaltına alındı.

banner846
Asayiş 25.01.2010, 15:50
192
BEBEĞİNİ ÇÖPE ATIP KAÇTI
banner844

Edinilen bilgiye göre, gayri meşru ilişki sonucu hamile kalan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi öğrencisi A. T. (22), yolcu otobüsüyle İstanbul'daki ailesinin yanından Zonguldak'a giderken doğum sancısı başladı. Yolcu otobüsü TEM Otoyolu Hendek ilçesindeki dinlenme tesisinde mola verdiği sırada tuvalete giren A. T. kendi başına doğum yaparak bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Bebeği tuvaletteki çöp kutusuna atan A.T. daha sonra geldiği yolcu otobüsüne binerek yola devam etti.

Bu sırada tuvalete giren bir kadın, çöp kutusundan gelen ağlama sesini duyarak bebeği buldu. Jandarma ekipleri tarafından Hendek İlçe Hastanesine kaldırılan bebek, buradaki ilk müdahalesinin ardından Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine sevk edildi. Hastanede tedavi altına alınan 3 kilo 250 gram ağırlığındaki bebeğin köprücük kemiğinin kırıldı belirlendi. Olayın bildirilmesi üzerine çalışma başlatan jandarma ekipleri, annenin bulunması için çalışma başlattı. Görgü tanıklarının ifadeleri üzerine, Zonguldak'a giden yolcu otobüsü, Düzce iline bağlı Kaynaşlı ilçesinde jandarma ekiplerince durduruldu. Otobüsten indirilen A.T, jandarma tarafından gözaltına alındı. Aşırı kanama nedeniyle halsiz olan genç anne Hendek İlçe Hastanesinde tedavi altına alındı. Hastanede kuvöze alınan bebek, tedavisi tamamlandıktan sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınacak.

Yorumlar (0)