banner851

banner614

BU KEZ FİDAN’IN ADINI KULLANMIŞLAR

Kendini savcı veya polis olarak tanıtıp dolandırıcılık yapanlar, şimdi de Düzce Valisi Ali Fidan ve Valiliğin adını kullanarak vatandaşları dolandırmaya kalktı. Kolluk kuvvetleri dolandırıcılara karşı harekete geçerken, Valilik de vatandaşların mağdur olmaması için uyardı.

banner619
Asayiş 08.03.2016, 11:31
1221
BU KEZ FİDAN’IN ADINI KULLANMIŞLAR

 Telefon dolandırıcıları bu kez Vali Ali Fidan’ın adını kullanarak para istedi. Bu durum Düzce Valiliği’ni açıklama yapmaya itti. Valilikten yapılan açıklamada son günlerde Düzce’deki esnaf ve işadamları telefon ile arayan dolandırıcıların, kendilerini Düzce Valisi olarak tanıtarak “İlimizde ki hasta, engelli, yardıma muhtaç kişilere yardım topluyoruz, katkılarınızı bekliyoruz.” şeklinde para istedikleri kaydedildi.

Vali Fidan’ın adını kullanarak yardım adı altında para istendiği bilgileri Valiliğe ulaşmasıyla dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçleri gerekli çalışmaları başlattı.  Valilik, vatandaşların dolandırılıp mağdur olmamaları için Vali Ali Fidan ve Düzce Valiliği’nin adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemesi istendi.

HABER;S.KAŞKIR 

Yorumlar (1)
ŞAHIS 6 yıl önce
BİR TANESİNİ TELEFON DİREĞİNE ASACAKSIN BAK DOLANDIRICI KALIYORMU ORTALIKTA.