banner851

banner614

BU KEZ OPERASYON DEĞİL!

Beyköy’de 7 hanenin bulunduğu arsa icralık olunca yaklaşık 150 jandarma eşliğinde haciz işlemi yapıldı. Aileler ise dolandırıldıklarını iddia etti.

banner619
Asayiş 02.05.2014, 14:24
239
BU KEZ OPERASYON DEĞİL!

Beyköy’de bugün jandarmadan haciz operasyonu vardı. Bir alacak verecek davasından dolayı bir arsa üzerinde bulunan 7 hanenin boşaltılması istendi. Hane sahipleri ise dolandırıldıklarını iddia etti. İcra olayında ise asıl dikkat çeken herhangi bir gerginliğe karşı yaklaşık 150 jandarmanın görevlendirilmesiydi.

 


150 jandarma öğle saatlerinde Beyköy İstiklal Caddesine geldi. Hane sahipleri jandarma ekiplerini arsaya sokmak istemedi. Kameralara konuşmadan jandarmayı sokmayacağını söyleyen hane sakinleri yaptıkları açıklamalarda 2008 yılında hayvan alım satımı esnasında 80 yaşındaki Mustafa Akdemir’e boş kâğıt imzalatıldığını, O dönem 80 bin TL olan borcun, bugün katlanarak 300 bin TL’ye vardığını söyledi ve dolandırıldıktan yakındı.

 Kameralara konuşan aile daha sonra jandarma eşliğinde haciz ekibinin içeri girmesine izin verdi. Evdeki değerli eşyalar alındı ve kapılara mühür vuruldu.

 

 

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)