banner851

banner955

Büyük Bir Facia Olabilirdi!

Üçköprü mevkiinde kontrolden çıkan kamyon ekmek fırının reklam tabelasına çarptıktan sonra devrildi ve kamyon sürücüsü yaralandı.

Asayiş 18.06.2010, 16:56
198
Büyük Bir Facia Olabilirdi!

Ankara’dan İstanbul istikametine gitmekte olan ev eşyası yüklü kamyon D-100 karayolu Kaynaşlı Üçköprü mevkiinde bulunan göbekte kontrolden çıkarak devrildi. Aşırı yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda Recep Öner idaresindeki 55 K 3536 plakalı kamyon, Üçköprü mevkiinde sık sık kazaların meydana geldiği noktada bir anda kayarak yolun sağında bulunan Üçköprü ekmek fırınının yol kenarında bulunan tabelasına çarparak durabildi. Kazada hem kamyon hem de çarptığı tabela devrildi. Kaza sonucu kamyon sürücüsü Recep Öner başından ve kolundan yaralandı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralı sürücü ile birlikte yanında bulunan Ali Açıkel ve Hüseyin Topal tedbir amaçlı olarak hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındılar.
Samsun Bafra’dan yüklenen ev eşyasını taşıyan kamyonun kaza yaptığı
noktada bulunan dönerli kavşak yüzünden bu tür olaylara alışık olduklarını söyleyen vatandaşlar, bu yola göbek yapılmadan bir şey olmuyordu. Yeni düzenlemenin ardından bizim saydığımız en az yaralamalı 20 kaza meydana geldi. Bu yolu yapanlar yanlış yaptıklarını artık görsünler ve düzenleme yapsınlar şeklinde konuştular. Fırında çalıştıkları sırada kazanın olduğunu belirten Cengiz Altınışık, kamyon süratli geliyordu ancak dönerli kavşak yapıldıktan sonra şayet reklam tabelası olmasaydı kamyon evlere bile girebilirdi. Yetkililerin bu yolu bir an önce düzeltmelerini bekliyoruz. Başka türlü kazaların önüne geçmek mümkün değil dedi.

Haber; H. KAYA

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız