banner851

banner955

Diyarbakır'da çatışma: 1 asker şehit oldu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki Bağdere Jandarma Karakolunda çıkan çatışmada 1 er şehit oldu, 1 er yaralandı, 4 terörist ölü ele geçirildi.

Asayiş 21.06.2010, 23:00
152
Diyarbakır'da çatışma: 1 asker şehit oldu

DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'ne bağlı Çatakköprü ve Bağdere köylerindeki jandarma karakollarına bu akşam aynı saatlerinde PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 1 asker şehit oldu. 2 asker de yaralandı. Bağdere Karakolu'na saldırıdan sonra gasp ettikleri otomobille dağlık alana kaçan 4 terörist ise güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyon sonucu silahlarıyla ölü olarak ele geçirildi. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ın ise Silvan'da incelemelerde bulunduktan sonra kent merkezine dönerken 10 kilometre uzaklıkta çatışma olduğu haberi iletilince güzergahını değiştirilerek tekrar ilçeye döndü. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede operasyonlar sürdürülüyor.
VALİ 10 DAKİKAYLA ÇATIMANIN İÇİNE GİRMEKTEN KURTULDU
Diyarbakır’ın Silvan İlçesi'nde okullarda eğitim kalitesinin arttırılması projesi kapsamında başarılı olan okullar için düzenlenen ödül törenine katılmak amacıyla öğlen saatlerinde giden Vali Mustafa Toprak ise, 10 dakika süreyle çatışmanın ortasında kalmaktan kurtuldu. Silvan Kaymakamı Doğan Demirdaş’ı makamında ziyaret edip ilçede bir dizi incelemelerde bulunan Vali Mustafa Toprak, akşam saatlerinde yoğun güvenlik önlemleri altında Diyarbakır kent merkezine dönmek için hareket etti. Silvan İlçesi'ne 30 kilometre uzaklıkta bulunan Bağdere Köyü Jandarma Karakolu'na yapılan saldırı, 10 kilometre kala kendisine bildirilen Vali Mustafa Toprak, güvenlik tedbirleri kapsamında güzergahı değiştirilerek Silvan İlçesi'ne geri döndürüldü.

Haber; Ü. ÇETİN

Yorumlar (0)