banner851

banner614

DOLANDIRICI ENSELENDİ

banner619

Kendisini polis, savcı, hâkim gibi tanıtan dolandırıcı bu kez yaşlı bir kadını hedef aldı ancak amacına ulaşamadı. Zonguldak, Eskişehir gibi illerde de aynı yöntemle bir çok kişinin canını yakan dolandırıcı Düzce polisinin başarılı çalışmasıyla suçüstü yakalandı.

banner846
Asayiş 17.09.2015, 10:57
10197
DOLANDIRICI ENSELENDİ
banner844
Kendisini hâkim, savcı, polis gibi tanıtarak para talep eden dolandırıcıya Düzce Emniyeti suçüstü yaptı. Edinilen bilgilere göre; daha önceden hırsızlık, dolandırıcılık gibi bir çok suçtan sabıka kaydı bulunan Ömer A. İsimli dolandırıcı telefon ile aradığı Nezahet Ç.’Ye kendisini baş komiser olarak tanıttı. Nezahet Ç. Den istediği parayı bir poşete koyarak Çay Mahallesi’nde bir noktaya bırakmasını söyledi. Durumu haber alan Düzce Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Çay Mahallesini ablukaya alarak dolandırıcının gelmesini bekledi. Kısa süre sonra gelen dolandırıcı parayı almak üzere iken emniyet ekipleri suçüstü yaparak gözaltına aldı. Nezaket Ç. adlı kadın ise kurbanlık parası ve bileziklerini dolandırıcıya kaptırmaktan son anda kurtuldu.

Zonguldak, Eskişehir gibi illerde çok sayıda sabıkası olan şahıs emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilerek hâkim karşısına çıkarıldı. Ömer A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyet yetkilileri vatandaşlara uyarılarda bulunarak telefonlar kendilerini arayarak para talep eden kişilere itibar etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Haber;İ.KELEŞ
Yorumlar (2)
Vatandaş 6 yıl önce
Hırsızın eli kesilmedi e, katil idam edilmedikçe bu ülkede adalet işlemez.
Aziz Şahin 6 yıl önce
sayın öncü suçluların yüzünü kapatmayın, bilelinsinki haberdar olalım ona göre hareket ederiz.
17°
parçalı az bulutlu