banner851

banner614

EGM’DEN 81 İLE İKİ YAZI

banner619

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün PKK'nın olayları ülke geneline yaymayı planladığı ve kırsaldaki kadroların devreye girdiği uyarısı yaptığı ortaya çıktı. EGM Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı, yaşanacak gelişmeler hakkında il emniyet müdürlüklerine 11 ve 13 Temmuz tarihlerinde arka arkaya iki önemli yazı gönderdi.

banner846
Asayiş 02.08.2015, 12:09
5309
EGM’DEN 81 İLE İKİ YAZI
banner844
Suruç'ta yaşanan patlama olayının öncesinde PKK'nın yakın dönemdeki eylemsellik süreciyle ilgili gelişmeleri tespit eden Emniyet Genel Müdürlüğü, iki ayrı değerlendirme yazısıyla gelişmeleri tüm il emniyet müdürlüklerine aktardı.

ARKA ARKAYA İKİ ÖNEMLİ YAZI
EGM Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı, yaşanacak gelişmeler hakkında il emniyet müdürlüklerine 11 ve 13 Temmuz tarihlerinde arka arkaya iki önemli yazı gönderdi.
11 Temmuz tarihli yazıda MİT Müsteşarlığı'ndan gelen bilgilerin yanı sıra, emniyetin kendi tespitleri de yer aldı.
Yazıda, PKK tarafından "Abdullah Öcalan'a özgürlük hamlesi" adı altında eylem ve etkinliklerin yoğunlaştırılacağına dikkat çeken EGM; bu amaçla eylemlerin Silopi, Cizre ve Yüksekova'dan başlatılarak Türkiye genelinde yayılmasının planlandığı aktarıldı. Yazıda, "Yüksek katılım sağlanması için kırsal kadrolarının da gençliğin yönlendirilmesinde aktif rol alacağı." anlatıldı.

"BAYRAMDAN SONRA..."
EGM aynı yazıda; PKK mensuplarınca "devletin Öcalan'a tecrit uyguladığı, Kürt halkının buna gereken tepkiyi gösteremediği, Kandil'den gelecek talimat doğrultusunda 2015 Ramazan Bayramı'ndan sonra halkla birlikte şehirlere intikal ederek savaşacakları" şeklinde bilgilere ulaşıldığı vurgulandı. Yazıda, "Bu çerçevede, eylemlerde YDG-H mensuplarının güvenlik güçlerini dağınık şekilde ara sokaklara çekerek güvenlik önlemlerinin etkilerini azaltmaya yöneleceği, gösterilerde kullanılmak üzere molotof kokteyli ile el yapımı patlayıcı hazırlanacağı ve eylemler sırasında sokaklarda hendekler kazılarak barikatlar oluşturulacağı..." belirtildi.

"KIRSALDAKİ ÖRGÜT KADROLARI ŞEHRE İNECEK"
Değerlendirme yazısında, kırsaldaki örgüt kadrolarının duruma göre şehir merkezlerine inmesinin planlandığı ifade edildi. Güvenlik güçlerince yapılacak müdahalelerde eylemcilerden yaralı veya ölülerin olması halinde örgüt mensuplarının da silahlı saldırıda bulunması talimatlarının verildiği anlatılan yazıda, "Eylemlerin başlaması akabinde ikinci bir talimata kadar kesinlikle sonlandırılmaması, eylemlerin şiddetlenmesi halinde inisiyatifin YDG-H mensuplarında olacağı..." kaydedildi.

"KOBANİ OLAYLARINDAN DAHA ŞİDDETLİSİ..."
PKK'nın gerçekleştireceği gösterilerin, Kobani eylemlerinden daha şiddetli gerçekleşmesinin sağlanması şeklinde planlama ve hazırlıklar yapıldığı bilgilerine yer verilen yazıda, "Sonuç olarak Öcalan'a sözde tecrit uygulandığı iddiasıyla kitleyi eylemselliklere canlı tutmayı hedefleyen örgütün, hükümetin kurulma sürecinde sokak eylemlerini eş zamanlı hale getirmek ve şiddetini artırmak suretiyle yaygınlaştırmayı planladığı, ayrıca cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülerin ise süresiz açlık grevleriyle söz konusu eylemlere destek olabilecekleri" bildirildi.

İKİNCİ YAZI
13 Temmuz tarihli ikinci yazıda ise, PKK'nın yayın organlarında 8 Temmuz'da yayınlanan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı'nca "KCK: Önder Apo'nun özgürlüğü için her yerde serhildan" başlıklı açıklama ve bağlantılı beklentilere yer verildiği görüldü.

Yazıda, "Halkımız nerede bir tutuklama olursa tüm il ve ilçe ayağa kalkmalı, bu tutuklamalara engel olmalıdır, Her tutuklama bir serhildan gerekçesi olmalı, halkımız sokakları ve meydanları doldurarak tutuklamalara izin vermemelidir." şeklindeki haber sonrasında, PKK tarafından Öcalan'la görüşülmemesi ve çözüm sürecinin yürümediği düşüncesiyle ülke genelinde başkaldırı eylemlerinin başlatılması yönünde şehir yapılanmalarına talimat verildiği açıklandı.
Yorumlar (13)
yeşil düzce 6 yıl önce
biz duzcelı degılmıyız arkadaşım suphelendıgınız bi kımse varsa yada böyle anarsıst yakalayın dovun böyle degılmıydı zaten önceden berı düzce de guvenlık düzce halkınındır....!
PARA CEPTE GÖNÜL HUZURDAK 6 yıl önce
1-Yabancı işi çalıştırmayın araya sızanları engellemiş olun
2-Fındık toplamaya vaktinde başlayıp acele etmeyin kendi fındığınızı kendiniz toplayıp parayı ele vermemiş olun.
3-Ne kabus görün ne uykusuz kalın.
Boz Baykuş 6 yıl önce
Tek çözüm idamın geri gelmesi,İranda Pkk niye tutunamadı,çünkü adamlar teröristi vinclerde sallandırıyor,bizde teröristi şehir meydanlarında sallandirirsa
wampir 6 yıl önce
hdp aday göstermedimi bu seçimlerde düzcede kardeşim, ne çabuk unuttunuz. İçimizdelerdi yakında hortlarlar.
Kemal 6 yıl önce
bu tedirginliğin sebebi Düzce halkıdır. 3 kuruş düşük ücrete çalıştıracaz diye kendi milletinizden adamı çalıştırmadınız, şimdide daha da aşağı fiyata Suriyeli peşindesiniz. Sonrada en milliyetçi bölge karadeniz bölgesiymiş traş...
81 6 yıl önce
Kalıcı konutlarda devlet tarafından Aranan pkk sempazitanları var kalıcıda saklanıyorlar
Hulki Arslan 6 yıl önce
Arkadaşlar farkında olmadan pkk propagandasına alet oluyoruz,kominist propagandanın temel kaynağı korku ortamı oluşturmak,devlet hiç olmadığı kadar güçlü Düzcelilerde her daim hazır,tedbiri elden bırakmayın ve hiç sıkıntı yapmayın
fatma 6 yıl önce
Katılıyorum size gitsinler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı