banner851

banner614

FINDIK BAHÇESİNİ SOYDULAR

Bugüne kadar bölgemizde pek rastlanmayan ilginç bir hırsızlık yöntemi yaşandı. Fındık hırsızları gece karanlığında fındık bahçesine girerek fındığı dalından yolup ortalıktan kayboldular..Tarla sahibi sabah tarlaya gelince gördüğü manzara karşısında hüngür hüngür ağladı..

banner619
Asayiş 07.08.2015, 16:01
21450
FINDIK BAHÇESİNİ SOYDULAR

Fındığı çuvalında depoda çalındığını bugüne kadar çok duyduk ama dalından yolunarak çalındığına ilk kez şahit olduk..Olay Düzce Merkeze bağlı Otluoğlu Köyü Akçalar Mahallesi'nde bulunan bir fındık bahçesinde meydana geldi.Gece karanlığından istifade ederek araçla Ümit ve Hamit Yılmaz'ıa ait fındık bahçesine giren hırsızlar gece karanlığında fındık ocaklarını sıyırarak topladıkları fındığı yine karanlıktan istifade ederek ortalıktan kayboldular..

Düzce'nin örnek çiftçisi olarak bilinen Ümit Yılmaz'a ait damıtma sistemiyle sulanarak bakımı  yapılan 9 dönüm tarlada yerlerde yatan fındık dalalrını elleriyle sıyırarak sadece fındıkları toplamakla kalmadılar aynı zamanda ocakları katlettiler

Fındık bahçesinde büyük emeği olan Şefika Yılmaz ve kayınvalidesi Feriha Yılmaz olayın şokundan hala kurtulmuş değiller..Sabah olayı duyduğunda inanamadığını tarlaya geldiğinde büyük şaşkınlık yaşadığını belirten Şefika Yılmaz yaşadığı o travmayı gözyaşları içinde bakın nasıl anlattı:

2-2,5 ton fındığın ocaklar yolunarak çalındığını kaydeden Ümit yılmaz, çaresizlik içinde hırsızların bir an evvel yakalanmasını bekliyor:

Gece karanlığında fındık bahçesini soyarak büyük şokun yaşandığı Otluoğlu Köyü'nde tarla komşuları büyük tedirginlik yaşıyor.Hamit Yılmaz ve Senai Yüksel'i bahçede temizlik yaptıkları esnada bulduk. "Büyük şaşkınlık ve bir okadar da tedirginlik içindeyiz.Bugüne kadar başımıza gelmemiş bir hırsızlık olayına şahit olduk. Ne yapacağımızı fındık bahçemiiz nasıl koruyacağımızı bilemiyoruz" dediler

Düzce merkeze bağlı Otluoğlu Köyü'nde meydana gelen hırsızlık olayı diğer tarla sahiplerini de endişelendiriyor.Vatandaş köy giriş çıkışlarının mobese sistemiyle gözlenmesini istiyor.  

HABER;E.TAYHAN

Yorumlar (19)
havva 6 yıl önce
Arkadasıma gecmıs olsun cok emek verdiler bunları yapan vicdansızlara Allah hesabını sorsun ınşallah
Köylü 6 yıl önce
Haklısınız bir gece de o kadar Fındık toplanmaz. Allah hırsızları Islah etsin çünkü yakalanınca en fazla 3 ay yatıp çıkıyorlar işimiz Allah''a kaldı. Fındık üreticilerimiz çok dikkatli Olmalı benim ailem gece olunca Fındık bahçelerini gezmeye gidiyor
Cihan ceylan 6 yıl önce
Tarla sahibinin haberi yoktur Bir gecede deildir en az bir haftalık iş
akçakocalı 6 yıl önce
polis fındığı toplayanları bulursa ben onlara fındığımı toplatayım. benim fındık toplama mak. bile dibinden 5-6 kişi ile 12 saatte 1 veya 1,5 ton fındık topluyor. bunlar ağacından gece (takriben 10 saat) 2 ton fındık topluyorsa dibinden 5 ton toplar.
düzceli 6 yıl önce
2,5 ton bir gecede nasıl calınır sarımeşeli yorumcu doğru söyler bir ocak fındıgı bir kişi 20 dakikada toplar.bu fındığı toplamak 120 yömiye yapar bu yapanlar fındık toplasalar hırsızlıktan cok para kazanır
Biri 6 yıl önce
Hirsiz evin icinden.onceden toplanan findiga gece toplanmis susu verilmis.2ton findik bir gecede toplanir mi.
findikci 6 yıl önce
O hirsizlar bulununca benim tarlayida toplasinlar 150 lira yovmiye bu ne hiz
mustafa iş 6 yıl önce
ümit abi ve şefika ablaya çok geçmiş olsun çok emek veriyorlardı inşallah bunu yapanlar kısa zamanda bulunur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın