banner851

banner955

Hain Saldırı Roketatarla Gerçekleştirildi !

İskenderun'da, Terör Örgütü Üyelerinin Roketatarlı ve Silahlı Saldırısı Sonucu 7 Asker Şehit Olurken, 6 Asker Yaralandı.

Asayiş 31.05.2010, 09:55
221
Hain Saldırı Roketatarla Gerçekleştirildi !

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, terör örgütü üyelerinin roketatarlı ve silahlı saldırısı sonucu 7 asker şehit olurken, 6 asker yaralandı. Saldırı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı İlboğa Kışlası İkbal Destek Komutanlığı'ndaki askerlerin nöbet değişimi sırasında meydana geldi.
Görev yerlerine gitmekte olan askeri araca, TEM otoyoluna yakın mesafede terör örgütü mensuplarınca RPG-7 roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. İlk ateşte 6 asker şehit olurken, 7 asker yaralandı. Daha sonra yaralı askerlerden biri daha şehit oldu.
Olayı duyan vatandaşlar, İskenderun Devlet Hastanesi'ne gelerek Mehmetçiğe kan bağışında bulunmak için sıraya girdi. Zaman zaman gergin anların yaşandığı hastane önünde vatandaşlar teröre tepki gösterdiler. Gece, hastane önünde bekleyen bir grup ülkücü, Barış ve Demokrasi Partisi binası önüne yürümek istedi. Polis olayın büyümesini önledi. BDP binasının camları kırılırken, polis ve panzerler geniş güvenlik önlemi aldı. Sabahın ilk ışıkları ile Hatay Emniyet Müdürlüğü'nden takviye kuvvetler ve panzerler, İskenderun'un giriş ve çıkış noktalarında geniş güvenlik önlemi alırken, ekipler, teröristleri yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı. Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymamı Cemil Aksak, İskenderun Emniyet Müdürü Yusuf Cinel ile toplantı düzenledi. Emniyet Müdürlüğü çıkışında açıklamalarda bulunun Vali Lekesiz, roketatarlı saldırıda şehit olan Mehmetçiklerin isimlerinin Kenan Oğuz Arbay, İsmail Kartal, Erol Kaplan, Serhat Aslan, Ümit Akbulut ve Erhan Terlemez olduğunu söyledi. Lekesiz, "Meydana gelen terör olayında Siyamet Kılınç (Hakkari), Osman Tospulut (Kastamonu), Nedim Çağrıtüre (Manisa) Ankara GATA Hastenesi'ne sevk edildi. Mehmet Aynur (Burdur), Taner Adıyaman (Bitlis) ise İskenderun Devlet Hastanesi'nde, Muammer Altemür (Tokat) ve Erol Sevindik (Ordu) ise İskenderun Deniz Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştır." dedi. İskenderun Emniyet Müdürlüğü önünde MHP'li vatandaşlar terör olaylarını protesto ederken, Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, terör olaylarının bir an önce bitmesini, hükümetin artık elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.
MHP'liler ile ülkücüler, şehitlerin cenazelerinin kaldırılacağı Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı'na kadar Türk bayrakları ile yaklaşık 3 kilometre yol yürüyerek terör olaylarını protesto ettiler. İskenderun Adana karayolunu bir süre trafiğe kapatan Ülkücüler, Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı önünde terör olaylarını protesto etti. Öte yandan, şehit mehmetçileklerin Türk bayrağına sarılı tabutları, İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı'ndan askeri helikopterlerle memleketlerine gönderildi.

Haber; Ş. ÇAKIR

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız