banner851

banner614

HAMİLE EŞ CİNAYETİNE MÜEBBET

Pamukova’da 18 Ekim’de başka biriyle evlenen eski eşi Neslihan Çelik’i tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan O.S’nin karar duruşması yapıldı. ’Kasten adam öldürmek’, ’tehdit’, ’konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ’sila

banner619
Asayiş 09.10.2013, 10:30
244
HAMİLE EŞ CİNAYETİNE MÜEBBET

Pamukova’da 18 Ekim’de başka biriyle evlenen eski eşi Neslihan Çelik’i tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan O.S’nin karar duruşması yapıldı. ’Kasten adam öldürmek’, ’tehdit’, ’konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ’silah kanununa muhalefet’ suçlamalarından yargılanan O.S., son savunmasında öldürdüğü eski eşinin hamile olduğunu bilmediğini öne sürdü. Pişman olduğunu belirten O.S; "Yastık altında silahı bana çekti. Ben de silahı çekip kendisini vurdum. Çok pişmanım" dedi.

MÜEBBET HAPİS

Sanık avukatı ise müvekkilinin tahrik altında cinayeti işlediğini ileri sürerek; “Müvekkilim eski eşinin hamile olduğunu bilmiyordu. Olay sırasında maktulün üzerinde battaniye vardı. Bu şekilde hamile olduğunu anlaması mümkün değil” diye konuştu. Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık O.S’yi adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Suçun hamile kadına karşı işlenmiş olması sebebiyle sanığın cezası ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrildi. Sanığa ayrıca, tehdit suçundan 1 yıl, konut dokunulmazlığından 1 yıl ve silah kanununa muhalefet suçundan da 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

NASIL OLMUŞTU

Pamukova’da meydana gelen olayda, O.S., başka biriyle dini nikahlı olarak yaşayan 38 haftalık hamile eski eşi Neslihan Çelik’i tabancayla vurarak öldürmüştü. Çelik’in karnındaki bebek, annenin ölümünden 35 dakika sonra Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde sezaryenle alınmıştı. Bebek, kaldırıldığı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 3 gün sonra yaşamını yitirmişti. Neslihan Çelik’in ölümü Gölyaka’da da derin üzüntü yaratmıştı.

Haber: S. KAŞKIR

Yorumlar (0)