banner851

banner614

HEM CİPİ ÇALINDI HEM CEZA YEDİ

Düzce Tem Otoyolu’nda geçen yıl Ramazan Bayramı’nda emekli emniyet müdürü Y.A.’nın cipi, parkettiği yerde gözlerinin önünde Onur E. tarafından çalınmıştı. .Hırsızı yakalamak için polisle kovalamacaya katılan Y.A., polislerin önünde Onur E.’yi bacağından v

banner619
Asayiş 19.10.2013, 18:20
255
HEM CİPİ ÇALINDI HEM CEZA YEDİ


Düzce Tem Otoyolu’nda geçen yıl Ramazan Bayramı’nda emekli emniyet müdürü Y.A.’nın cipi, parkettiği yerde gözlerinin önünde Onur E. tarafından çalınmıştı. .Hırsızı yakalamak için polisle kovalamacaya katılan Y.A., polislerin önünde Onur E.’yi bacağından vurarak yaralamıştı. Y.A. hakkında, ‘kasten yaralamadan’ 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Düzce 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan Y.A., kendisini cipin içine kitleyen ve aracını diğer araçlara çarpan hırsızı torpido gözündeki silahı almasından korktuğu için vurduğunu ileri sürdü. Vurulan Onur E., “Aramızda hiç diyalog geçmedi” dedi.


HIRSIZA CEZA VERİLMEDİ

Yargılama sonunda Y.A., silahla kasten yaralamadan 2 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Mahkeme, aracının çalınmasını haksız tahrik indirimi sayarak cezayı 6 ay 22 güne indirdi ve iyi hal indirimiyle de ceza 5 ay 15 gün oldu. Mahkeme hafif hapis cezasını kanun gereği 3 bin 300 lira paraya çevirdi ve aylığı 137.5 liradan 24 aya böldü. Y.A.’nın cipini çalan ve kovalamacaya neden olan Onur E.’nin, yargılama sırasında Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporunda atipik psikoz hastası olduğu ve olay sırasında akli dengesinin yerinde olmadığı anlaşıldı. Mahkeme, mağdur sanık Onur E. aleyhine açılan ‘hırsızlık’, ‘kamu malına zarar verme’, ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokma’ davalarındaysa sanığa ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi. Onur E., tedavi için Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

 

Haber; S.KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)