banner851

banner614

“Her İki Hadise de Okul Dışında Olmuştur.”

banner619

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer okulda fuhuş iddiaları ile ilgili yaptığı açıklamasında olayların okul dışında yaşandığını belirterek,” Her iki Hadise de okul dışında yaşanmıştır.”dedi.

banner846
Asayiş 19.03.2010, 19:35
233
“Her İki Hadise de Okul Dışında Olmuştur.”
banner844

18. 3. 2010 tarihinde Kalıcı Konutlar Bölgesinde bulunan Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinde fuhuş iddiası ile ilgili yapılan haberlere istinaden bir basın açıklaması yapan Düzce il Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, Emniyet tarafından yapılan ve 5 kişinin gözaltına alındığı öğrenilen olayla ilgili iddialara Okul Müdiresi Ayla Bektaş’ı da yanına alarak yanıt verdi. Yusuf Sezer,” Adı geçen hadise henüz adli soruşturma kapsamında olup kesinleşen bir sonuç olmamakla birlikte öğrencinin karıştığı iddia edilen olay okulun dışında cereyan etmiştir. Okulumuzun öğrenci ve velilerimizin haksız yere töhmet altında tutulması bizleri son derece üzmüştür. Adı geçen okulumuz, gerek Bakanlık mensuplarımızca ve gerekse İl Müdürlüğü nezdinde yapılan denetleme ve incelemelerde gayet olumlu ve başarılı bulunan bir kurumdur. Aynı okulumuz proje yarışmalarında kazanılan 4 bölge birinciliğinden birisini elde ederek ilimizi Ankara’da final yarışmalarında temsil etme hakkını kazanmıştır. Kaldı ki daha önce kaçırılan halen bir haber alınamayan öğrencimiz Hatice Arı ile ilgili olay da okulumuz dışında cereyan etmiştir. Görüldüğü gibi her iki hadise de okul dışında vuku bulmuştur. Birisi sokakta, diğerinin de evde geçtiği iddia edilmektedir. Dolayısıyla okul dışında cereyan eden bir olayların tümüyle okula maletmenin ne denli doğru olduğunu kamuoyunun takdirine sunuyoruz ve Okulumuz ile ilgili kamuoyunda oluşturulan olumsuz intibaların ortadan kaldırılması dileğimizle kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.” Şeklinde konuştu.
32 Güvenlik kamerası ile izlenen okulda öğrencilerin bütün hal ve hareketlerinin takip edildiği belirtilirken, bireysel olarak okul dışında yaşanan olayların okul içinde yaşanmış gibi lanse edilmesinin veliler üzerinde de büyük bir üzüntü yarattığı öğrenildi.

Yorumlar (0)