banner851

banner614

Hırsızların Gözdesi dizüstü Bilgisayar!

banner619

Çalınan dizüstü bilgisayar sayısındaki artış, bu ürünün hırsızların gözdesi haline geldiği değerlendirmelerine neden oluyor.

banner846
Asayiş 10.08.2008, 16:49
195
Hırsızların Gözdesi dizüstü Bilgisayar!
banner844

Son zamanlarda çalınan Dizüstü Bilgisayarların sayısındaki belirgin bir artış yaşanıyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni çevre yolu üzerinde bulunan bir işyerinden yapılan soygun sırasında bir dizüstü bilgisayarın çalınmasının ardından, bu kez de Atatürk Bulvarı'nın Çoban kesiminde bulunan çok katlı bir mobilya mağazasından iki adet dizüstü bilgisayar çalındı.

Önceki gece ilerleyen saatlerde meydana gelen olayda, hırsızların gece bekçisini atlatarak mobilya ve beyaz eşya satan işyerine girdikleri ve içeride bulunan iki adet dizüstü bilgisayarı alarak kayıplara karıştıkları öğrenildi. Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olay ile ilgili soruşturma sürdürdükleri bildirilirken, son zamanlarda dizüstü bilgisayarların hırsızların gözdesi haline geldiği değerlendirmeleri yapıldı.

Dizüstü bilgisayarların diğer türlere göre pahalı ve kolay taşınabilir ürünler olmasının hırsızların dikkatinden kaçmadığı belirtilirken, işyeri sahipleri hırsızlık olaylarına karşı uyarılıyor.

Yorumlar (0)
19°
kapalı