banner851

banner614

İLGİNÇ DİYALOG

Düzce Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, yaz aylarının gelmesiyle motosikletlere yönelik uygulamalarını arttırdı. Kentin birçok noktasında yapılan uygulamalar ile sürücüler kurallar hakkında bilgilendirilirken, kask kullanmayanlara cezai işlem uygulandı. Denetimlerde Polisin Suriyeli bir vatandaşla ilginç diyaloğu ise güldürdü…

banner619
Asayiş 26.05.2014, 17:14
221
İLGİNÇ DİYALOG

 

Yaz ayların gelmesiyle birlikte motosiklet satışları ve kullanımı artarken, trafik kazalarının birçoğu da motosiklet sürücülerine bağlı olduğu gözlemleniyor. Motosiklet sürücülerinin kask kullanmaması ise kazalarda ağır sonuçlar doğuruyor… Motosiklet sürücülerinin ve yolcularının, kask kullanmanın önemi ve kask kullanma alışkanlığının kazandırılması amacıyla Düzce İl Emniyet Müdürlüğü trafik şube ekipleri tarafından Mehmet Akif Caddesi üzerinde uygulama başlatıldı.


Kaskı olmayan ve evrakları eksik olan motosiklet sürücülerine 80 TL idari para cezası uygulandı. Trafik ekiplerinin uygulamalar esnasında Suriye uyruklu bir motosiklet sürücüsü ile ilginç diyaloğu ise yüzlerde tebessüm bıraktı. Suriye uyruklu elektrikli bisiklet sürücüsü ile polis arasında geçen diyalogda ne Suriyeli vatandaş kendini ifade edebildi, ne de polis memuru ise kasksız elektrikli bisiklet kullanmanın tehlikeli olduğunu anlatabildi. “Ben yabancı yok” diyen sürücüye kaskı göstererek durumu anlatmaya çalışan polis memuru sürücü ve yolcuyu bir sefere mahsus affetti. Emniyet ekiplerinin trafik denetlemelerinin devam edeceği öğrenildi.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

Yorumlar (0)