banner851

banner614

İŞADAMLARININ İLK DURUŞMASI

2004 yılında Düverdüzü Köyü’nde cinayete kurban gittiği iddia edilen Yasemin Kahya’yı tasarlayarak öldürdüğü iddia edilen 4 sanığın yargılanmasına bugün başlandı. Yaklaşık 6 saat süren yargılama sonunda Serkan T ve diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesine karar verildi.

banner619
Asayiş 19.09.2012, 17:48
229
İŞADAMLARININ İLK DURUŞMASI

Yasemin Kahya davası bugün görülmeye başlandı. 2004 yılında Düverdüzü Köyü’nde meydana gelen trafik kazasında ölen ancak daha sonra bir ihbar mektubunun ardından mezarı açılan Yasemin Kahya’nın cinayete kurban gittiği anlaşılmış, tanıkların ifadeleri doğrultusunda Serkan T. , Serkan A. ve Halit K. İle Sezgin U. genç kadını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanmıştı.
Bugün, Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ilk söz sanıklara verildi. Maktülenin ailesinin de izlediği davada tanıkların dinlenmesinin ardından, sanık avukatları müvekkillerinin denetimli serbestlik yasasından yargılanarak, tahliye edilmelerini istedi. Mahkeme, ilk mahkemeye katılmayan tanıkların dinlenmesi ve bazı dosyaların yeniden gözden geçirilmesi için ikinci duruşmayı 8 Kasım 2012 Perşembe saat 11.00 tarihine erteledi.

 

Haber; H. İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)