banner851

banner614

JET HIZINDA DOLANDIRICILIK

banner619

Düzce’de bir vatandaş eşini benzerine az rastlanır bir dolandırıcılık vakasıyla mağdur oldu. Şahsın bankadaki hesabından 27 bin lira, jet hızıyla yapılan ve sadece bir dakika süren işlemle alındı. Durumu çok geç fark eden vatandaş, yaşanan olaya şaştı kaldı.

banner846
Asayiş 22.08.2015, 16:32
6447
JET HIZINDA DOLANDIRICILIK
banner844
Olay, 16 Ağustos Pazar günü gerçekleşti. A.Y. isimli vatandaşın bir bankada bulunan hesabını ele geçiren kimliği belirlenemeyen şahıs ya da şahıslar, A.Y.’nin hesabından 27 bin lira kredi başvurusu yaparak parayı Almanya’da bir şahsa aktardı. Yapılan işlemden kendisinin haberi ve onayı olmadığını ifade eden A.Y. , 27 bin liralık kredi talebinin hesaba geçmesi ve paranın havale edilmesinin kendisine haber verilmeden gerçekleştiğini ifade etti. A.Y. bankada kayıtlı telefon numarasının ve adresinin olmasına rağmen işlemin kendisine danışılmadan yapılan dolandırıcılığın yalnızca bir dakikada gerçekleştiğini söyledi.

27 bin lira zarara uğrayan A.Y.’nın yaşanan bu olaydan geriye ise aklında birçok soru işareti kaldı. A.Y olayla ilgili olarak “Ben kredi çekerken 30’a yakın imza atıyorum yalnız dolandırıcılara bir şey sorulmadan hesabımdan 27 bin TL kredi onayı verilerek başka hesaba aktarılabiliyor. Kredi hemen onaylanıp nasıl hesaba geçiriliyor? Nasıl kredi sahibine haber vermeden banka bu kadar işleme izin veriyor? Bu olay bankayı ve olayı inceleyen savcıyı da şaşırttı.” dedi.
Yaşanan dolandırıcılık olayıyla mağdur olan A.Y. bu olaydan herkesin ders alarak bu tür kötü olaylara karşı dikkatli olmalarını istiyor.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (5)
A.Y 6 yıl önce
Arkadaşlar banka bunların yanında suçlu benmişim gibi krediyi de ödemem için sürekli mesaj çekiyor halbuki mesai saatleri dışında havalemi dahil yapmıyordu iş dolandırıcı olunca apartopar hepsini onaylamış y.k
M.T. 6 yıl önce
Banka çalışanlarından birinin işbirliği vardır. Benimle aynı ad ve soyadını taşıyan bir zat ile Çilimlide bir kamu bankasının çalışanı işbirliği yapıp, adıma kredi çekmişler. Ben aylar sonra tesadüfen öğrenmiştim.
vatantas 6 yıl önce
Ee bizimde bankada paramiz var bankalara nasil guvencez bankaya para koymakta tehlikeli pazartesi gunu ilk isim bankadan parami cekecem
Aa 6 yıl önce
Hangi bankanın hangi çalışanıysa o, akla şu geliyor: Acaba o çalışan da dolandırıcılarla beraber mi çalışıyor?
Erdem 6 yıl önce
Hangi banka, nasıl olmuş söylese de insanlar ona göre dikkatli olsa
15°
parçalı bulutlu