banner851

banner955

Kılınç ve Erbay sorunu çözme sözü verdi.

Bugün yaşanan trafik kazasıyla yolda sürekli yaşanan kazalar Kapıcı sakinlerine isyan ettirmişti.

Asayiş 05.10.2008, 15:48
220
Kılınç ve Erbay sorunu çözme sözü verdi.

Düzce'de D-100 Karayolu'nu çok sayıda ölümlü ve yaralamalı trafik kazası olduğu gerekçesiyle İhsaniye mevkisinde kapatan vatandaşlar, AK Parti Düzce Milletvekili Celal Erbay ile Düzce Valisi Bülent Kılınç'ın gerekli düzenlemelerin yapılacağını bildirmesiyle eylemlerini sonlandırdı.

Alınan bilgiye göre, AK Parti Düzce Milletvekili Celal Erbay ile Düzce Valisi Bülent Kılınç, D-100 Karayolu'nun İhsaniye mevkisine gelerek, masa, sandalye ve temsili tabutlarla bariyer kurup yolu kapatan vatandaşlarla görüştü. Yolda gerekli düzenlemelerin yapılacağını belirten Erbay, vatandaşlardan eyleme son verip yolu trafiğe açmalarını istedi. Erbay ayrıca yarından itibaren yol üzerinde çalışmalara başlayacaklarını ve yolda önlemlerinde alınacağını söyledi.

Vali Kılınç ise yolda başka bir kaza olmaması için trafik düzenlemesi yapacaklarını söyledi. Trafik ekiplerinin de İhsaniye mevkisindeki denetimlerini arttıracağını kaydeden Kılınç, yola ışıklandırma sistemi konulup hız azaltıcı çalışmalar yapılacağını belirterek vatandaşlardan eylemi bitirmelerini istedi.

Bunun üzerine vatandaşlar, bariyeri kaldırarak yolu trafiğe açtılar. Yaklaşık 3 saat süren eylemin ardından yolun açılmasıyla D-100 Karayolu'nda trafik normale dönerken yolun kapatılmasıyla D-100 Karayolu'nda uzun araç kuyrukları oluşmuş, gruptakiler, yolu kullanmak isteyen bazı araçlara da zarar vermişti.

Yorumlar (0)
22
açık