banner851

banner614

Kontör Dolandırıcılarının Ergenekon Kanadı...

banner619

Gümüşova'da kendilerini asker olarak tanıtan dolandırıcılar, Ergenekon soruşturmasına adını karıştırma tehdidi ile bir vatandaşı dolandırdılar.

banner846
Asayiş 21.08.2008, 18:10
184
Kontör Dolandırıcılarının Ergenekon Kanadı...
banner844

Gümüşova'da bir vatandaşı gözlerine kestiren ve telefonda kendilerini asker olarak tanıtan kontör dolandırıcıları, yaptıkları işe son günlerin en çok tartışılan konusu olan Ergenekon Soruşturması'nı alet ettiler.

Edinilen Bilgilere göre, Gümüşova'da yaşanan olayda, kendilerini asker olarak tanıtan kontör dolandırıcıları, H.A adındaki vatandaşı arayarak, isminin Ergenekon Soruşturması'na karışacağını söyleyerek, birbirinden farklı 15-20 telefon numarasına kontör göndermesini istediler. Dolandırıcıların ikna edici hikayesine inanan H.A, kendisine verilen numaralara piyasa değeri yaklaşık bin YTL tutan kontörleri gönderdi.

Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan H. A, önce jandarmaya baş vurarak yaşadığı olayı anlattı. Jandarma ekipleri, olayın polis bölgesinde gerçekleşmesi nedeniyle konuyu Düzce Emniyet Müdürlüğü'ne havale etti.

H.A'nin ifadesi doğrultusunda, Kontör dolandırıcılarının yakalanması için başlatılan soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Yorumlar (0)
20°
kapalı