banner851

banner955

Lisede bıçaklı rehine dehşeti !

Bolu'da bunalıma giren Lise öğrencisi ders yapan arkadaşları ile birlikte öğretmenini bıçak tehdidi ile 1,5 saat boyunca rehin aldı .

Asayiş 07.10.2008, 13:45
198
Lisede bıçaklı rehine dehşeti !
banner1032

 Bolu Mimar İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki U.S., bunalıma girerek, elindeki 2 bıçakla bilgisayar dersi öğretmeni Selda Tutulmaz ile sınıf arkadaşlarını 1 saat boyunca rehin tuttu. Öğretmeni ve arkadaşlarını bıraktıktan sonra okuldan kaçan ve içkili olduğu belirlenen U.S., bir süre sonra yeniden döndüğü okulda bu kez kendini öldürmek istedi. Polisler, bir anlık dalgınlığından yararlandığı U.S.'yi etkisiz hale getirdi. Toplam 1.5 saat süren bıçaklı dehşet, okuldaki öğretmenleri ve öğrencilere büyük korku yaşattı.

ÖNCE EVİNİN CAMLARINI KIRDIEdinilen Bilgilene göre olay, Mimar İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi'nde meydana geldi. Lise 2'nci sınıf öğrencisi U.S.,dün sabah okula geldikten sonra bilinmeyen bir nedenle öğretmenleri ile tartışarak evine gitti. Evinde içki içen U.S. babası ile de tartıştıktan sonra evin camlarını kırdı. Evden aldığı iki bıçakla okula giden U.S., saat 15.30'da sınıfına girerek, o sırada ders veren bilgisayar öğretmeni Selda Tutulmaz ve sınıf arkadaşlarını rehin aldı. U.S., öğretmeni ve arkadaşlarını tehdit ettikten sonra koşarak okuldan kaçtı. İNTİHAR ETMEYE KALKTIOkulda büyük korku yaşayan öğretmen ve öğrenciler herşeyin sona erdiğini düşündükleri sırada, U.S. elindeki bıçaklarla yeniden okula döndü ve giriş katında bulunan bir odaya girerek, elindeki bıçaklarla kendine zarar vereceğini söyleyerek çevresindekilere tehditlerde bulundu. SAKIN AĞLAMA BABAÜzerindeki gömleğini çıkaran ve sigara içen U.S., kendisine müdahale etmek isteyen öğretmenleri yanına yaklaştırmadı. Okula çağrılan polis, odaya girerek U.S.'yi ikna etmeye çalıştı. Bu sırada, son derslerini gören okuldaki tüm öğrenciler dışarı çıkarıldı. Öğretmenler okulun bahçesinde bekleyen öğrencileri buradan da uzaklaştırdı. İkna çalışmalarına bazı öğretmenler de katıldı. Polisler, saat 17.00'de, bir anlık dalgınlığından yararlandığı U.S.'nin üzerine çullanarak, elinden bıçakları aldı. U.S. okuldan çıkarılırken, babasına, “Sakın ağlama baba” diye bağırdı. ÖĞRETMEN AĞLADIU.S.'nin rehin aldığı öğretmeni Selda Tutulmaz ise okulun önünde ağladı. Meslektaşları Selda Tutulmaz'ı teskin etmeye çalıştı. Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer de okulda 1.5 saat süren dehşetle ilgili bilgi aldı. Oğlunun bilmedikleri bir nedenle bunalıma girdiğini söyleyen U.S.'nin babası, “Oğlum son zamanlarda bunalıma girdi. Biz de neden olduğunu bilmiyoruz. Alkol alıp okula geldikten sonra bu olaylar meydana gelmiş. Biz de çok üzüldük” dedi. Polis, U.S.'yi gözaltına alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

banner844
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu