banner851

banner614

ONCA UYARIYA RAĞMEN…

banner619

Telefonla dolandıracağın son kurbanı Düzceli bir iş adamı oldu. Terör örgütünün kimlik bilgilerini ele geçirdiği söyleyerek korkutulan iş adamı, dolandırıcıların hesabına 3 bin TL yatırdı. İş işten geçtikten sonra olayı fark eden işadamının yatırdığı paranın iptal edilmesi ve dolandırıcıların yakalanması için çalışmalara başlandı.

banner846
Asayiş 14.09.2015, 14:03
14485
ONCA UYARIYA RAĞMEN…
banner844
Olay, öğlen saatlerinde merkezde bulunan bir bankada meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Düzceli işadamını arayan dolandırıcılar kendilerini polis olarak tanıttı ve Terör örgütünün kimliğini ele geçirerek banka hesabına ulaştığını iddia etti. Dolandırıcılar, sözde örgüt mensuplarının yakalanması için polis ile işbirliği yapması gerektiğini belirterek dolandırıcılık olayı için start verdiler.

Bir müddet telefonda işadamını ikna etmeye çalışan dolandırıcılar, işadamından örgüt mensuplarının yakalanması için hesaplarına 3 bin lira para yatırmasını istedi. İşadamı yanına aldığı para ile bankaya giderek verilen hesaba parayı yatırdı. O esnada Düzce Ağır Ceza Reisinin korumasının fark etmesi üzerine durum emniyete bildirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Gasp ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri bankaya gelerek işadamının ifadesine başvurdu. Bankadan yatırılan paranın iptal edilmesi için çalışmalar sürerken, emniyet ekipleri dolandırılan işadamını ifadesi alınmak üzere karakola götürdü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Haber;İ.KELEŞ
Yorumlar (10)
kurban 6 yıl önce
kurban bayramı gelıyo bızde fakırız bınlıra bızım hesaba yatırsanız kurban kessek...
yorumcu 6 yıl önce
sıkıntısı varki inandı,
DÜZCELİ 6 yıl önce
parayı yatırmadan önce bi emniyete git - öğren seni arayan kim ? . görüş-konuş... gidip bankaya para yatırmek ne demek bi telefon geldi diye....
kamıl 6 yıl önce
akascu emnıyet ın kafası hıc calısmıyodur zaten akıl verdıgın ıcın sana mınnet duyacaklar
DÜZCELİ 6 yıl önce
Ağır ceza reisi ???
düzceli 6 yıl önce
aynı şekilde arandım durumu il emniyetine bildirdim. teleonları başkasının adına kayıtlı yapacak bir şey yok dediler, bu nasıl ülke ki dolandırıcılar aynı anda tespit edilemiyor, bu teknolojik gelişme ülkemize uğramadı mı.
alı kemal 6 yıl önce
suzce 81 sen ne ıcıyosun harbıden
akuscu 6 yıl önce
PARA YATIRILAN HESAP NUMARASINDAN YOLA ÇIKILARAK KİŞİ HANGİ BANKA VE NEREDE HESAP AÇMIŞ EV ADRESİ PARAYI NEREDE ÇEKMİŞ YAKALAYACAKSIN...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın