banner851

banner614

ONCA UYARIYA RAĞMEN

Kendisini savcı olarak tanıtan kişiye para göndermek için banka şubesine giden biri vatandaşların durumu fark etmesiyle dolandırıcıların tuzağından kurtuldu.

banner619
Asayiş 26.09.2013, 19:08
201
ONCA UYARIYA RAĞMEN

Kontör-TL dolandırıcılığı olarak bilinen iletişim cihazları kullanmak suretiyle aradıkları vatandaşları kendilerini Hâkim, Savcı, Başkomiser, Polis, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlisi gibi unvanlar kullanan dolandırıcılara karşı yapılan onca uyarıya rağmen bazı vatandaşlar dolandırıcıların tuzağına düşmeye devam ediyor…

Düzce merkez’de bir kişi vatandaşların uyarması ile dolandırılmaktan son anda kurtuldu. İddiaya göre; B.E‘yi telefonla arayan bir kişi, kendisinin savcı olduğunu ve şahsi bilgileri ile cep telefonu hattının terör örgütü tarafından kullanıldığını belirterek, teröristlerin yakalanması için vereceği hesap numarasına yanındaki paranın tamamını yatırması gerektiğini söyledi.

B.E‘de, arayan kişiye inanarak, Şen sokakta bulunan bir banka Şubesi'ne giderek, bir miktar parayı verilen adrese havale etmek istedi.. Bu sırada durumdan şüphelen vatandaşlar yaşlı adamı uyardı.

Vatandaşlar B.E‘ye dolandırıldığını belirterek , işlem yapmamasını söyledi. 

Haber: S. KAŞKIR

Yorumlar (0)