banner851

banner614

OTOBANDA MÜLTECİ GERGİNLİĞİ

banner619

Edirne'ne otobüslere bindirilerek il dışına gönderilmek istenilen mülteciler TEM otoyolunu birbirine kattı. Osmaniye’deki mülteci kampına gitmek istemeyen Mülteciler, otobüs şoförünü darp etti.

banner846
Asayiş 18.09.2015, 13:05
3865
OTOBANDA MÜLTECİ GERGİNLİĞİ
banner844
Edirne’den Avrupa’ya geçmek isteyen Suriyeli sığınmacılar bulundukları bölgeden alınarak kamplara gönderilmeye başlandı. Sabah saatlerinde Edirne’den Osmaniye’de bulunan kampa doğru yola çıkan içerisinde yaklaşık 50 Suriyelinin bulunduğu otobüste tartışma çıktı. İddiaya göre mülteciler, otobüs şoförünü darp ederek otobüsten inmek istedi. Bunun üzerine otobüs şoförü, TEM otoyolu Muradiye Mengencik mevkiinde bulunan bir tesiste durdu.


Otobüsten inen mülteciler için hemen emniyet ekipleri çağrıldı. Emniyet ekipleri ile mülteciler arasında zaman zaman gerginlik çıktı. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda jandarma ekibi ile takviye polis ekibi sevk edildi.  İstanbul'a gitmek istediklerini ifade etmeye çalışan mülteciler ile emniyet mensupları arasında diyalog problemi yaşanırken, mültecilerden yaklaşık 25 kişilik grup fındıklık alanlarda izini kaybettirdi.


Bazı Suriyeli kadınların gözyaşı döktüğü görüldü. Sinir Krizi geçiren bazı mültecileri jandarma ve polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı.


Mültecileri bir araya toplamaya çalışan emniyet ekipleri otobüse bindirdikleri mültecileri İstanbul'a göndermek üzere harekete geçti. Köy içerisine kaçan 25 kişilik grubu ise jandarma ekipleri arama çalışmalarını sürdürüyor.

Haber;İ.KELEŞ
Yorumlar (4)
X 6 yıl önce
Mülteciler bakmak için Birleşmiş Milletler Türkiye ye vaadettigi parayi vermedi. Bizim ülke olarak bunları engellememiz yanlış. Birakacaksin gidecekler ki bu işin kolay olmadığını Avrupalı görsün. Savaşı batı istedi.durdursunlar o zaman
Ali 6 yıl önce
Kurtuluş savaşı döneminde bizim atalarımız kaçmayı mı tercih etmiş? Ölsen de kalsan da kaçmayacaksın yurdundan safını seçeceksin o kadar. hepsini toplayıp Suriyeye bırakacaksın, yol geçen hanı değil bu ülke
MOTORCU 6 yıl önce
MÜLTECİLERİN İŞLERİ ÇOK ZOR. ALLAH KİMSEYİ VATANINDAN YURDUNDAN ETMESİN. ALLAH YARDIMCILARI OLSUN İNŞALLAH
neco 6 yıl önce
Allah hepsine yardım etsin insanın çocuğuyla dışarda çaresiz kalması çok zor hele insanın vatansız kalması daha da zor Bilmedikleri Avrupa''nın bizim kadar merhametli olmadığı bizim onlara kucak açtığımız gibi onları beklemedikleri
16°
az bulutlu