banner851

banner614

PİYASA DENETÇİLERİ SAHADA

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinesinde Piyasa Gözetim Denetçileri, Düzce’de 33 firmayı denetlendi. 1 firmaya para cezası uygulanırken, 10 firmaya "Etiket Kontrolüne ilişkin aykırılık" tespit edilerek süre verildi.

banner846
Asayiş 27.08.2015, 11:40
1935
PİYASA DENETÇİLERİ SAHADA
banner844
Tüketiciyi korumak, haksız rekabeti önlemek ve üretimde kalite üstünlüğüne özen gösterilmesini sallamak amacıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinesinde diğer il müdürlüklerinden gelen Piyasa Gözetim Denetçileri ile birlikte Valilik Bilim, Sanayi ve Teknoloji il müdürlüğü personelinden oluşan iki ekip tarafından 18-21 Ağustos tarihleri arasında ilimiz genelinde hazır ambalajlı imalat yapan 33 üretici firmayı denetlendi.

Hazır Ambalaj Mamullerin Ağırlık ve Hacim Esaslarına göre Net Miktar Tespitine Dair Yönetmelik çerçevesinde yapılan denetimler; Hazır Ambalaj Mamullerin kilogram veya gram, litre, santilitre veya mililitre cinsinde ifade edilen nominal dolum miktarlarının yazı büyüklüğünü gösteren etiket bilgileri ile ambalaj üzerindeki yazı ve işaretler (etiket) açısından yapıldı.
Denetimler sonucunda bir firmaya 'Nominal Miktar Kontrolüne ilişkin Aykırılık" nedeniyle tutanak tutularak idari para cezası uygulandı. 10 adet firmaya da "Etiket Kontrolüne ilişkin aykırılık" tespiti yapılarak tutanak tutuldu ve söz konusu aykırılıkların giderilmesi için firmalar süre verildi. 
Yorumlar (2)
tanju 6 yıl önce
Kacak ruhsatsız düķkanları kapatsınlar haksız rekabet kalksın
Asyalu 6 yıl önce
Pazari denetleyin pazari butun dunyayi gezdim duzcedeki pazar gibi hirsiz uckagitci pazar gormedim herkes hirsiz olmus aldigin malin ustunde bir ikisi temiz alti hep curuk secmek yok butun baska sehirlerde seciyorsun duzcede secmek yok.
17°
kapalı