banner851

banner614

SİS KAZAYA NEDEN OLDU

D-100 karayolu Bolu Dağı’nda bir TIR, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu orta refüjü aşarak karşı şeride geçti. Kazada bir kişi yaralanırken, yoğun sis olan Bolu Dağı geçişinde sürücülerin daha dikkatli seyir etmeleri konusunda uyarılar yapılıyor.

banner619
Asayiş 14.11.2012, 14:16
251
SİS KAZAYA NEDEN OLDU

İstanbul ve Ankara illeri arasındaki en önemli geçiş güzergahlarından biri olan D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde sabah saatlerinde başlayan yağış ve sis ulaşımı olumsuz etkiliyor.

 

Sabah saat 10:00 sıralarında Bolu Dağı Bakacak mevkiinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği TIR, orta refüjü aşarak karşı yöne geçti. Kazanın olduğu sırada karşı yönden araç gelmemesi olası bir facianın önüne geçmiş oldu. Kazada bir kişi yaralanırken her iki yönden de trafik tek şeritten verildi.

 

Görüş mesafesinin zaman zaman 10 metreye kadar düştüğü  Karanlıkdere, Seymenler ve Bakacak mevkiinde yetkililer sürücüleri uyarıyor. Trafik polisleri, sürücüleri sis lambalarını açmaları, yakın takip ve aşırı hızlı araç kullanmamaları yönünde uyarılarda bulundu.

banner844
Yorumlar (0)