banner614

SONUNDA BU DA OLDU!!

banner619

Düzce köylerde had safhaya ulaşan susuzluk en sonunda vatandaşı birbirine düşürdü. Kemerkasım Köyü’nde su yüzünden çıkan kavgada 7 kişi hastanelik oldu!

banner846
Asayiş 14.07.2014, 13:18
243
SONUNDA BU DA OLDU!!
banner844

Su yönünden çok zengin bir bölgede bulunmasına karşın Düzce merkez ve ilçelerindeki köyler her yaz aynı dertle boğuşuyor. Her yerinden su fışkıran köylerde halk ne yazık ki taşıma su ile işini görmek zorunda. Asıl işi proje üretmek olan İl Genel Meclisi’nde mülkler asfalt yol ve altyapı için satışa çıkarılırken, vatandaşa hizmet noktasında geri dönüşümü olmuş değil. Yazın çeşmelerdeki suların adeta kuruduğu köylerde, vatandaş ne içmeye ne de kullanmaya su bulabiliyor. Zaten az olan su da köylü tarafından paylaşılamıyor!


Son olarak il genel meclisinin projelerini akaryakıta aktarılmasıyla bütçe konusunda dar boğazda olduğu ortaya çıkarken, köylerde yaşanan susuzluk artık vatandaşı birbirine düşürdü.


SU KAVGASI: 7 YARALI


Hafta sonu merkeze bağlı Kemerkasım Köyünde iki komşu arasında su yüzünden çıkan kavgada 7 kişi hastanelik oldu. İçme suyu yüzünden çıktığı öğrenilen kavgada Ramazan Çalışkan, Saadettin Çalışkan ve Kadriye Çalışkan ile kavga ettikleri 4 kişi çeşitli yerlerinden hafif yaralandılar.

Kavgayı gören diğer komşuların haber vermesi üzerine Kemerkasım Köyüne Konuralp jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden jandarma ekipleri kavgaya müdahale ederek olayı yatıştırdı. Kendi imkanları ile hastaneye giden yaralılar tedavilerinin ardından taburcu oldu. Jandarma kavgayla ilgili soruşturma başlattı.

 

Haber;S.KAŞKIR

 

 

 

Yorumlar (0)
13°
kapalı