banner851

banner614

SUÇÜSTÜ YAKALANDI

banner619

Bankaların ATM cihazına yerleştirdikleri düzenekle vatandaşların kart bilgilerini kopyaladıkları belirlenen Bulgaristan uyruklu 4 kişi Düzce ve Edirne emniyet müdürlüğünün ortak çalışmasıyla yakalanarak cezaevine gönderildi.

banner846
Asayiş 26.06.2014, 17:03
140
SUÇÜSTÜ YAKALANDI
banner844

Bilişim soyguncuları, farklı yöntemlerle banka ya da kredi kartlarını kopyalıyor. Çete üyeleri, şifre ve kart bilgilerini ATM'lere yerleştirilen gizli kamera, kopyalama cihazı hatta uzaktan teleskopla bile kayıt altına alabiliyor. Sürekli yeni yöntemler geliştiren ATM fareleri, teknolojinin de yardımı ile insanları kolayca tuzağa düşürüyor. Düzce’de de ATM vurgununu yapanlar bu kez Bulgaristan asıllı gençler çıktı. ATM’ye yerleştirilen düzenekle kart bilgilerinin kopyalandığı yönündeki bilgiler üzerine Düzce Emniyet Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi.


Düzce’de ATM cihazlarına Kart Kopyalama aparatı yerleştiren şahıslarla ilgili olarak, Düzce Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde bahse konu olayların faillerinin Bulgar uyruklu 4 şahıs olduğu açık kimlikleri ile birlikte tespit edildi. Düzce Şube Müdürlüğü ve Edirne Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, şahıslar Edirne’de ATM cihazlarına kopyalama aparatı yerleştirecekleri esnada yakalanarak adli makamlarca tutuklandı. Şahısların üst aramalarında kart kopyalama aparatları, kamera düzenekleri ayrıca 3 kg civarında uyuşturucu madde ele geçirildi.

 

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu