banner851

banner614

TAKTIĞI YÜZÜK BAŞINA İŞ AÇTI

20 yaşında genç kız parmağına taktığı yüzük başına bela oldu. Yüzüğü parmağından çıkaramayan genç kız soluğu hastanede aldı. Doktorların müdahalesi sonuç vermeyince devreye itfaiye ekipleri girdi. İtfaiye Müdürlüğü’ne götürülen genç kızın parmağına sıkışan yüzüğü yarım saatlik çalışma sonrası çıkarılabildi.

banner619
Asayiş 15.02.2016, 16:21
4044
TAKTIĞI YÜZÜK BAŞINA İŞ AÇTI

20 yaşındaki genç kızın parmağına sıkışan yüzük nedeniyle doktorlar ve itfaiye ekipleri seferber oldu. İlginç olay, şöyle gerçekleşti:


20 Yaşındaki Mehtap A.’ın, aylar önce parmağına taktığı yüzük bir müddet sonra sıkmaya başlayınca genç kız yüzüğü çıkartmak istedi. Yüzüğü çıkartmakta başarısız olan genç kız annesinden yardım istedi. Bir süre parmağa sıkışan yüzüğü çıkarmaya çalışan genç kız ve annesinin çabaları yetersiz kalınca, soluğu Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde aldı.

Doktorların müdahalesi de sonuç vermeyince hastaneye Düzce Belediyesi Kaza Kırım Ekipleri sevk edildi. Acil müdahale bölümünde genç kızın parmağındaki yüzüğü iple çıkartmaya çalışan itfaiye ekipleri burada da başarısız olunca genç kız ve annesini Azmimilli Mahallesi’ndeki Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ndeki atölyeye götürdü. Mehtap A’nın parmağı atölyedeki mengeneye yerleştirildi. Çelik yüzük itfaiye ekiplerinin titiz çalışmaları sonrasında elektrikti testere ile yaklaşık yarım saatlik uğraş sonrasında genç kızın parmağından çıkarıldı. İtfaiye ekipleri genç kızın parmağından keserek çıkarttıkları çelik yüzüğü ileride anlatacağı bir anı olarak hatırlaması için Mehtap A.’ya teslim etti. Genç kız ve annesi itfaiye ekiplerine teşekkür ederek “Allah sizi başımızdan eksik etmesin.” dedi.

Haber;İ.KELEŞ

banner844
Yorumlar (5)
meraklısına 6 yıl önce
severim böyle haberleri.....
MALZEMECİ 6 yıl önce
YUH ARTIK DAHA NELER? KOCA HASTANEDE BİR TANE YÜZÜK KESME MAKASI YOK MUYMUŞ?
Alperen 6 yıl önce
Sevgili bacımıza geçmiş olsun.Fakat çok basit ve başarılı bir yöntem ile hem acı çekmez hemde yüzüğü ziyan olmadan bu durumdan kurtulabilirdi..yapması gereken 50 cm bir misine ile bir ucunu yüzüğün karşısından geçiririp kalan kısmını yüzüğün çıkacağı tarafa doğru dolayıp boşta olan misine ucunu yavaş yavaş geri doğru açması olacaktı.böylece misine her turda yüzüğü geri itecek ve en asgari zararla bacımız kurtulacaktı.anlattığımın uygulaması google beyde mevcut.şahsen denedik ve başarılı olduk defalarca.
Vatandaş 6 yıl önce
Allah akılı da başımızdan eksik etmesin...
By Zek 6 yıl önce
Amin Allah başımızdan eksik etmesin itfaiye cilik kutsal bir meslek Allah yar ve yardımcıları olsun...