banner851

banner614

Valilik kazaların önüne geçmek istiyor.

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklama ile, bayramda vatandaşların rahat ve huzurlu seyahat edebilmelerinin sağlanması amacıyla, her zamankinden etkin ilave tedbirlerin alındığı bildirildi.

banner619
Asayiş 18.09.2009, 16:41
206
Valilik kazaların önüne geçmek istiyor.

Valilikten gelen açıklamaya göre, terminale giriş çıkış yapan bütün otobüslerin takoğrafları, sürücülerin alkol durumları,taşımacılık yetki belgeleri, sürücü belgeleri ve ticari taşıt kullanım belgeleri, aracın muayene durumu, araçlarda bulunması zorunlu malzeme ve gereçlerin bulunup bulunmadığının denetimi yapılarak, eksiklikleri tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak. Ayrıca, trafik kontrollerinde emniyet kemeri, alkol, aşırı hız, hatalı sollama, ışık ihlali, yakın takip, şerit ihlali ve toplu taşıma araçlarında yapılacak suç ihlalleri ile ilgili kazaların oluşumunda büyük rol oynayan kural dışı davranışların denetlemelerine ağırlık verilecek.
Video- kamera takılı ekip araçları, hem şehir içinde hemde şehirler arası güzergahta bayram öncesi, bayram günü ve sonrasında 24 saat görev yapacak. Sürücülerin tatil süresince trafik kurallarına, trafik işaret ve işaretçilerine uyması istenirken, trafik kazalarında bir yıl içinde yaşanan azalmalarda, sürücülerin artan duyarlılığınında etkili olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)