banner851

banner955

Yağmurla Gelen Kazalara Dikkat!

Hafta sonu Sağnak yağışlarla birlikte karayollarında üst üste trafik kazaları meydana geldi. Özel otosuna başka bir aracın çarptığı Milletvekili Celal Erbay hafif şekilde yaralanmıştı. Erbay tedavisinin ardından taburcu edildi.

Asayiş 07.06.2010, 15:47
195
Yağmurla Gelen Kazalara Dikkat!

Trafik canavarı Cumartesi akşamından başladığı mesaisine Pazar gecesi de devam etti. Cumartesi gecesi Pazar sabahına karşı D-100 karayolunda bir aracın kontrolden çıkması sonucu meydana gelen kazada bir kişi ölmüş iki kişi de yaralanmıştı ancak yaralılardan bir kişi daha hayatını kaybetti ve ölü sayısı iki ye yükseldi. Yine Pazar günü öğle saatlerinde tem otoyolu Düzce geçişinde meydana gelen kazada 4 kişi yaralanmıştı. Akşam saatlerinde ise Akçakoca istikametine gitmekte olan Düzce Milletvekili Celal Erbay'ın aracına arkadan gelen ve sürücüsünün aşırı alkollü olduğu öğrenilen başka bir aracın çarpması sonucu meydana gelen kazada başını çarpan Erbay hafif şekilde yaralandı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavisinin ardından Erbay'ın taburcu edildiği ve sağlık durumun iyi olduğu öğrenildi. Yine aynı saatlerde Akçakoca'dan Düzce istikametine gelen bir tankerin sızdırdığı yağ nedeniyle kayganlaşan yolda çok sayıda araç kayarak kaza yaptı.
Kazaları gören vatandaşların bilgilerine göre en az 6 araç kayarak bariyerlere ve duvarlara çarparak durabildi. Aynı yerde iki otomobilin çarpışması sonucu yaralanan üç kişi 112 ambulanslarıyla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındılar. Kısa aralıklarla meydana gelen bu kazalarda aşırı sürat ve dikkatsizliğin yanı sıra Akçakoca yolunda meydana gelen kazaları gören vatandaşların iddialarına göre yağ sızdıran ve tüm uyarılara rağmen yoluna devam etiği öğrenilen tanker sürücüsünde büyük hatası var. Son kazalarda gösteriyor ki yağışlı havalarda çok yavaş ve dikkatli araç kullanılması, yakın takipten kaçınılması, işaret ve işaretçilere mutlaka uyulması gerçeğinin unutulmaması gerekiyor.

Haber; H. KAYA

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız