banner851

banner955

10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI…

Yığılca ilçesinde define ve tarihi eser aramak için kaçak kazı yapan 10 kişi, İlçe Jandarma Komutanlığı’nın operasyonu ile suçüstü yakalandı. Şahısların define ve tarihi eser aramak için tünel kazdıkları görüldü.

Asayiş 21.02.2022, 12:26 22.02.2022, 12:10
5398
10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI…

Yığılca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Aksaklar Köyü’nde kaçak kazı yapıldığı yönünde ihbar üzerine harekete geçti. Kaçak kazı ormanlık bölgeye operasyon düzenleyen Jandarma ekipleri, S.Y, E.R, M.M, M.D, A.D, O.A, S.İ, O.B. A.K ve A.Y isimli şahısları suçüstü yakaladı.

Şahısların ormanlık alanda, 3 genişliğinde ve 6 metre uzunluğunda tünel açtıkları tespit edildi. Jandarma tarafından yapılan incelemelerde tarihi eser niteliğinde 5 adet madeni para ve 2 adet dedektör ele geçirildi.

Tarihi eser niteliği taşıyan 5 adet madeni paraya yapılan incelemelerin ardından, Düzce Müze Müdürlüğü’ne teslim edilmek üzere el konuldu. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan 10 kişi, işlemleri için Yığılca Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Şüpheliler ifadelerinin ardından, Savcı’nın talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Konu ile ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
22
açık