banner851

banner955

342 ADRESE BASKIN DÜZENLENDİ

KOM Daire Başkanlığı, sahte içki kaynaklı ölümlerin artması ve yılbaşının yaklaşması dolayısıyla düğmeye bastı. 60 şüpheliye yönelik, 81 ilde "Zehir" kod isimli operasyon gerçekleştirildi. Toplamda 30 bin 343 litre sahte içki ele geçirildi.

Asayiş 15.12.2021, 10:43
2466
342 ADRESE BASKIN DÜZENLENDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca yaklaşan yeni yıl öncesi alkollü içki tüketiminde artış yaşanabileceği, bu durumu fırsata çevirmek isteyen suç gruplarının piyasaya sahte ve kaçak alkollü içki sevkiyatı yapabilecekleri değerlendirilerek 3 ay önce Türkiye genelinde çalışma başlatıldı.

342 ADRESE EŞ ZAMANLI BASKIN

Yasa dışı imalathaneleri deşifre etmek ve ülke içerisinde satılan sahte ve kaçak alkollü içkinin tüketiciye ulaşmasını engellemek amacıyla KOM koordinesinde 81 ilde "Zehir" kod isimli operasyon gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyonda yasa dışı imalathane ve depo olarak kullanılan, yetkisiz etil alkol satışı yapılan 342 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Cumhuriyet başsavcılıklarının  talimatlarıyla 60 şüpheli hakkında da gözaltı kararı verildi.

31 TON SAHTE-KAÇAK İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ

Zehir operasyonu kapsamında yapılan 3 aylık takip süresinde Türkiye genelinde 31 bin 343 litre sahte/kaçak alkollü içki, 5 bin 220 etiket, 102 sahte bandrol ve 61 şişe alkol aromasının ele geçirildiği öğrenildi. Operasyon kapsamında baskın yapılan adreslerde aramaların devam ettiği, soruşturmanın da geniş çaplı sürdürüldüğü öğrenildi.

banner844
Yorumlar (4)
AHALİ 13 ay önce
BİR YERDE TAKİP KONTROL DENETİM YOKSA VEYA YETERSİZ İSE YAPTIRIM VE MÜEYYİDE UYGULANMIYORSA VAY KAMU DÜZENİNE
RAKI 13 ay önce
KONTROLLERİN YAPILMASI İÇİN İLLA BİRİLERİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİR.KOLLUK KUVVETLERİ VE YETKİLİLER NEREDESİNİZ VE NE YAPARSINIZ
Düzceli.. 13 ay önce
Devlet olarak maliyeti 25 tl olan içkiyi 100 tl yaparsan sahteciler artar.. Ayrıca para kazanmak için yapan sahteci metil alkol niye kulansın.. Silahı çekip vurmaktan farkı yok..
X 13 ay önce
İyi işte ayyaşlar temizleniyor
Yeni Sayımız