banner851

banner955

40 GÜNDE 2. KEZ DARMADUMAN ETTİLER

Konuralp Bey'in silah arkadaşlarından Ali Hamza Efendi Hazretlerinin türbesi 40 gün arayla ikinci kez vandalların hedef oldu. Düzceliler’in hep bir ağızdan lanetlediği manevi değerleri ayaklar altına alan şahıs ya da şahısların bulunması için çalışma başlatıldı.

Asayiş 18.03.2022, 14:15 18.03.2022, 19:10
2292

Düzce ve bölgesinin fatihi Konuralp Bey'in silah arkadaşı Ali Hamza Efendi Hazretleri’nin Konuralp'te bulunan türbesi 40 günde 2 kez vandalların hedefi oldu.

Düzce Belediyesi tarafından ilk saldırının ardından yenilenerek ziyarete açılan türbeye kilidi kırarak giren şahıs ya da şahıslar, türbenin camlarını kırdı.

Türbenin içini darmaduman eden şahıslar sigara izmariti başta olmak üzere çöpler atıp, sandukanın üzerinde bulunan sarığı tavandaki lambaya dolayarak manevi değerlere büyük saygısızlık yaptı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatlarıyla Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri türbenin eski haline getirilerek kısa sürede vatandaşların ziyaretine yeniden açılması için harekete geçti.

Düzceliler’in hep bir ağızdan lanetlediği olayın sorumlularının bulunması için çalışma başlatıldı.

Yorumlar (5)
doğrucu davut 7 ay önce
o değil de türbeden ziyade atıl ardiye deposuna benzemiyor mu?
Ramazan Tatlı 7 ay önce
Ne evliya ne de büyük din alimi
Komutan için türbe gerekir mi
Türbe neyi ifade eder... bilmeliyiz
Ne ceza verilecek 7 ay önce
Sorumlusu bulundu diyelim, caydırıcı bir ceza verilecek mi? Hayır.
güçleri buna yetiyor 7 ay önce
Bizans artıklarının kuyruk acısı yüzyıllardır geçmemiş anlaşılan. Türkiye eski gücüne kavuştukça çıldırıyor bu alçaklar.
Halk 7 ay önce
Sizin hiçmi değerleriniz yok utanmazlar nasıl bi ecdadın torunlarısınız bunu yapanlar müslüman olamazlar o bastıgınız her bir karış toprak için ne bedeller ödendi ne kanlar aktı
13
açık