banner851

banner614

40 KİŞİ YAYLADA MAHSUR KALDI

banner619

Gölyaka’daki Pürenli Yaylasına kamp yapmaya giden Düzce Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu 40 kişilik grup yağan kar nedeniyle yaylada mahsur kaldı.

banner846
Asayiş 23.04.2017, 13:12 25.04.2017, 17:40
11173
banner844

Düzce Üniversitesinden Gölyaka ilçesine bağlı 1400 rakımlı Pürenli Yaylasına kamp yapmaya giden Düzce Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu 40 kişilik grup yağan kar nedeniyle yaylada mahsur kaldı.

40 kişilik grup yaylada kamp yaparken, gece aniden bastıran kar nedeniyle mahsur kaldılar. Kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşayan grup, durumu Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerine bildirdi.

40 kişilik grubu kurtarmak için Düzce Arama ve Kurtarma Derneği, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Düzce Safari-Offroad (DÜSOF) ekipleri seferber oldular. İhbar üzerine yola çıkan ekiplere Düzce Safari-Offroad (DÜSOF) ve Düzce Arama Kurtarma Derneği (DAKE) üyeleri de arazi araçlarıyla destek verdi.

Ekipler, zorlu arazi koşullarını geçerek ulaştıkları bölgede, mahsur kalanlara ulaştı. Kara saplanan araçlar da off-road araçlarına bağlanarak çekildi. Soğuk nedeniyle vücut ısısı düşerek hipotermiye düşen 2 kişiye müdahale edildi.

Ekiplerin çabalarıyla kurtarılan grubun üyeleri, yağan kar ile sorun yaşadıklarını anlattılar.Yorumlar (33)
Düzceli 4 yıl önce
Öğrenci düzce nin havası sert adamı mert olur düzceli ye güveniyorsan git başka ilde oku
BİLEN BİLİR 4 yıl önce
Ama şu var gelen düzce'li olsun bolu'lu olsun oradaki halkı piknik yapan aileleri rahatsız etmediği sürece vede doğasına zarar vermediği sürece o bölgede görev yapan yetkililer ve yaylanın sahibi olan TAŞKESTİ'liler hoş görü ile karşılar.
BİLEN BİRİ 4 yıl önce
PÜRENLİ Yaylasının kimin olduğu artık tartışılmaz 3 kasım 2004 tarihli 6510 sayılı karar ile resmi gazetede yayınlanmıştır.... yaylalar mesire yerleridir herkes gelebilir bu yaylalarda bulunan köylülerimiz gelenleri hoş görü ile karşılamkta
BİLEN BİRİ 4 yıl önce
Arkadaşlar orası PÜRENLİ yaylası çok güzel gezilmesi görülmesi bir yer tabiki bu yörede en güzel doğası havası olan bir mesire alanı. gençler bu mevsimin orası için ilkbahar olmayacağını nerden bilsinler geçmiş olsun.
40 üniversiteliden biri 4 yıl önce
Biz orada 3 gün kaldık çıkmadan önce hava durumuna baktığımızda kar fırtınası gözükmüyordu ama araziye çıktıktan sonra telefonlar çekmediği için hiçbir şekilde hava durumu kontrol edilemiyor. Ayrıca devletin işi gücü yok sizinle mı uğraşacak diyenlere söylüyorum, bizde bu ülkenin vatandaşlarıyız bizde mağdur duruma düştünüz de bizede yardım edecekler. Ve ereğli'li mağdur ismi ile yorum yapan kişi de bizim gurubumuza dahil değil. Bizim grubumuza hiçbir DÜSOF aracı gelmedi.
Öğrenci 4 yıl önce
Bu düzcenin bi havasına bi adamına güven olmuyor zaten
GELECEĞİN ZAVALLIGENÇLERİ 4 yıl önce
O KADAR KİŞİ ONLARI KURTARMAYA GİTMİŞ BİR DÜNYA MASRAF EDİLMİŞ, H.SONU İSTİRAHATI BIRAKMIŞLAR BUNLARI KURTARMAYA GİTMİŞLER ONLARDA GÜLEREK POZ VERİYORLAR, İYİ MARİFET ETTİNİZ, NASILSA BİRİLERİ KURTARIR. BUNLARMI GELECEĞİN GENÇ İDEALİSTLER.
BUNUN DERDİ DE BAŞKA 4 yıl önce
TAŞKESTİLİ GENÇ,E:ZAMANINDA DÜZCENİNKEN MUDURNULULARA GELMEYİN DİYENMİ OLUYORDU, DA ZORUNA GİDİYOR, ÖYLE YAZDI DİYE KORKMA GERİ ALMAYIZ İÇİN RAHAT OLSUN, DEVLETİN MALIDIR İSTEYEN GİDER AMA SİZ MİLLETİ KOVUYORSUNUZ,GİTTİK AMA KOVDULAR ORADAN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın