banner851

banner614

45 KİŞİYE KEDİ VE KÖPEK SALDIRDI…

Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri tarafından her ay takibi yapılan kedi ve köpek saldırılarını takip ediyor. Bu kapsamda Ağustos ayında Düzce’de 45 kişi hastanelere kedi ve köpek saldırıları sebebi ile başvurdu.

banner619
Asayiş 19.09.2021, 18:00 20.09.2021, 15:49
2330
45 KİŞİYE KEDİ VE KÖPEK SALDIRDI…

Düzce’de her ay düzenli olarak kedi tırmalaması ve köpek ısırmasını Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kontrol ediyor. Bu kapsamda Düzce’de meydana gelen ve sağlık kuruluşlarına intikal eden 45 adet ısırık vakası tek tek kontrol edildi. Herhangi bir sorun oluşmadığı görülürken, saldıran kedi ve köpekler ekipler tarafından bulundukları yerlerden alınarak il müdürlüğüne getirildi. 10 gün boyunca müşahede altında tutulan hayvanlarda herhangi bir kuduz hastalığı yönünden olumsuz bir durum ile karşılaşılmadı.

2 bin 10 büyük ve küçükbaş hayvana kulak küpesi takıldı

Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Ağustos ayı içerisinde yapılan çalışmalar arasında yeni tanımlanan hayvanların da bilgisi yer aldı. Ekipler İl genelinde yeni doğan veya yeni satın alınan hayvanlara kulak küpesi takım işlemi gerçekleştirdi. Çiftçilerin ne kadar hayvanının olduğunu kontrol etmek ve il genelinde bulunan hayvan sayısını belirlemek amacı ile yapılan çalışmada bin 329 büyükbaş hayvana ve 681 küçükbaş hayvana kulak küpesi takıldı.

17 köpeğe kuduz aşısı yapıldı

Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri köpeklerin aşılama çalışmalarını hızlandırdı. 7 aylık süreç içerisinde 2 bin 159 köpeğe kuduz aşısı yapan ekipler, ağustos ayı içerisinde de köylerde köpek aşılaması yaptı. Belirlenen 7 köyde bulunan 17 köpeğe kuduz aşısı yapan ekipler, yeni doğum yapan köpekler ile yavruların da kontrollerini yapmaya başladı. İHA

banner844
Yorumlar (15)
bedece 4 hafta önce
kuyumcuhaciali ve metek tokide muzdarip bu konuda ... evet hayvanlari koruyalim sevelim tamamda hayvanlar inanilmaz saldirgan bizde beslerken az kalsin cocugumuzdan oluyorduk .... oncu bunu haber yaptin iyi ettinde gerisi nolacak acaba cok merak ediyorum
DERELİ TÜTÜNCÜMAHALLE SAK 1 ay önce
AYNI KONUDA BELEDİYENİN UYGULAMASI ÜZERİNDEN ONLARCA ŞİKAYET OLUŞTURDUM SONRASINDA DEFALARCA TELEFONLA ARADIM HİÇBİR İYİLEŞTİRME YAPILMADI. KİMSE İLGİLENDİ NE BAŞKA BİR ŞEY. ŞİKAYETİNİZ SONUÇLANDIRILDI ŞEKLİNDE MESAJ GELİYOR ŞİKAYET SEMİH AKAR ADINDA BİRİNE YÖNLENDİRİLİYOR O KADAR. YETKİLİ YOK ÇÖZÜM YOK. İNSANLARA SALDIRIYOR BU HAYVANLAR SİZİN CANINIZ YANINCA MI ÇÖZÜM OLACAK!!
AAAA 4 hafta önce
Valla aynı mahalledeyiz ama ben köpeklerden çok mahallemdeki insanlardan korkuyorum onlar bana daha tehlikeli geliyor akrabam yada mahalleme yeni taşınan insanlar fark etmiyor şimdi benim ne yapmam lazım onları kime toplattırmam gerek belediyeyemi büyük baş hayvan toplayıcılarına mı ?
Vatandaş 1 ay önce
Lütfen haber yaparken sokaktaki küçük dostalarımıza kin, nefret besleyecek vatandaşı galeyana getirecek konulara dikkat ediniz. Onların da aramızda yeri var. Dünya sadece insanların değildir.
duyarcı 4 hafta önce
al evine besle
vatandaş 1 ay önce
çözüm basit arkadaşlar 15 yada 20 tane köpeği birr araya getirip bi sabah belediyenin giriş kapısına basın eşliğinde bağlayıp ulusal habere çıkmasını sağlıyalım tamam olur ozaman diye düşünüyorum.
Cemal 1 ay önce
Evet sokak hayvanlarını koruyalım ama artık çekilmez çile haline geldi kalabalık grup halinde geziyorlar bununda bu şekilde olmasının sebebi düzcede 2 adet hayvan severin hep bellirli noktalara yem bırakması buda hayvanların algısına göre bölgeleri oluyor ve toplu halde geziyorlar sürekli ben bu yaşıma kadar bu şekilde düzcde hiçbir zaman görmedim belediye hala bu olayada göz yumuyor illa kötü bir olay yaşandıktan sonramı müdahil olacaklar
can 1 ay önce
ALMANYADA 35 SENEDIR TEK BIR BASI BOS KÖPEK GÖREMESIN GÖRMEDIMDE DÜZCEDE KÖPEKLER CIRIT ATIYO TOPLAYIN HEPSINI YINE BIRAKAN OLURSA OKKALI CEZAYI KESIN HER KÖPEGIN NUMARASI OLSUN DOGUNCADA DERININ ICINE CIP KOYULSUN
İnsan 1 ay önce
kısırlaştırın şu hayvanları! yeter!
DERELİ TÜTÜNCÜMAHALLE SAK 1 ay önce
KISIRLAŞTIRMAKLA NE ALAKASI VAR ARKADAŞIM. HAYVANLAR İNSANLARA SALDIRIYOR DİYORUZ.
Hayvansever 1 ay önce
Sözüm aç bitir salamcılar ve kuru ekmekçilere. Ekosisteme verdiğiniz zararın haddi hesabı yok. Köpeklere pis yemekler verip mutlu olduğunu falan sanıyorsunuz. Son araştırmaların 200’den fazla türün soyunun sokak köpekleri yüzünden tükendiği ya da tükenme tehlikesi altında olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz. Öğrendiniz tebrikler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın